gökkuşağı ispinozu

Cvp: gökkuşağı ispinozu

Hasan bey merhaba 
Goldian beslemedim ama bildigim kadariyla bu turler cok nadir kuslar ve yavrularinin orjinal renklerini almasi 4 ayi buluyor bu tur bakici olmadigindan goldi yumurtalarini bengal altina kaydirarak kulucka yapiliyor bir takim goldi icin neredeyse 3 takim bengal gerekebiliyor 
Beslenmeleride dal dari normal yem ve kanarya yemi olarak biliyorum

hasan1979' Alıntı:
Öncelikle meraba Goldenler hakında bilgisi olan varmı daha önce besleyen yardm ederseniz şimdi en teşekkürler
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=57X-skvdMc8[/video]

http://www.sultanpapaganlari.com/konu-gokkusagi-ispinozu.html?highlight=gökkuşağı+ispinozu

skuygur

New member

Çok sevimliler. Eş olarak var bende. Sesleri rahatsızlık vermez. Erkekler parlak, canlı renkli, dişileri mat renkli oluyor. Kendi aralarında mutasyonları var (sanırım mutasyon deniyor yada tür deniyor). Erkeğin harika bir yuva yapışı var. Hiç yorulmadan gün boyu ipleri yuvanın içine taşıyor ve yuvada onları düzenliyor.

Merhaba bende 2 gün önce golden aldım daha henüz 3 aylıklar benimde pek bilgim yok daha renklerine kavuşmadılar bakalım ilerleyen zamanlar nasıl olacak

erkanmedeni' Alıntı:
Mustafa bey golden yavrulari 6 aylik civarinda yaklastiginda renklerini tam anlamiyla aliyor

Renkleri tam olustugunda mi cinsiyetleri belli oluyor bir bilginiz vzrmi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mustafa bey goldenler oladar nazlim hayvanlardirki bakim ve beslenmelerine cok dikkat etmek verekir uretim yapmayi dusunurseniz eger bir golden takimina bakici olarak neredeyse 3 veya 4 takim bengal ispinozu beslemeniz gerekir 
 cinsiyetinden tam emin olmak icin kuslarin renginibalmasi gerekir ufak tuyolar verecek olursak :) erkek goldenlerde ensede bulunan mavi halka 3_4 milim genisliginde olur disilerde ise bu halka cok ince bir cizgi halinde olur eger resim yukleme imkaniniz varsa ustten ense kismini ve ön profilden resim yuklerseniz daha iyi cevap verebiliriz

erkanmedeni' Alıntı:
Mustafa bey goldenler oladar nazlim hayvanlardirki bakim ve beslenmelerine cok dikkat etmek verekir uretim yapmayi dusunurseniz eger bir golden takimina bakici olarak neredeyse 3 veya 4 takim bengal ispinozu beslemeniz gerekir 
 cinsiyetinden tam emin olmak icin kuslarin renginibalmasi gerekir ufak tuyolar verecek olursak :) erkek goldenlerde ensede bulunan mavi halka 3_4 milim genisliginde olur disilerde ise bu halka cok ince bir cizgi halinde olur eger resim yukleme imkaniniz varsa ustten ense kismini ve ön profilden resim yuklerseniz daha iyi cevap verebiliriz

Resim yukleyemem maalesef ikiside bugun öldü :( eve geldiğimde birbirlerine dolanmiş öylece duruyorlardı elime aldım su içirdim ama ikisini de kurtaramadım

Basiniz sagolsun  mustafa bey uzucu bir durum soylenecek soz yok malesef
Cereyanda falan kalmamistir insallah cunki gercekten cok hassas bir tur bunlar

erkanmedeni' Alıntı:
Nedenini bilmiyorum ama kursakları boştu yavru oldukları için belki iyi yemek yiyememiş olabilirler için ama bende üzgünüm bir daha almam zayen bu kadar hassas bir kuş türünü.

Hakan TAN

New member

dj_musty' Alıntı:
erkanmedeni' Alıntı:
Nedenini bilmiyorum ama kursakları boştu yavru oldukları için belki iyi yemek yiyememiş olabilirler için ama bende üzgünüm bir daha almam zayen bu kadar hassas bir kuş türünü.

Gökkuşağı ispinozu ile ilk kez tanışıyorsanız. 3 aylık almanız tamamen yanlış. En tehlikeli döneminde almissiniz. Muhabbet veyahut başka kus turu ile karistirmayin. Aşırı emek ister. Karşılığını fazlasıyla verir.