Goffin kakadu hakkında yardımınıza ihtiyacım var...

Cvp: Goffin kakadu hakkında yardımınıza ihtiyacım var...

Şimdi tamam sülfür için 2500TL vs normal fiyatlar lakin goffinin toptanını 400'e alıyorlar mış. Piyasası da 700TL civarındaymış. Bende bir toptancının yalancısıyım. Ararken bizde vardı bu fiyattan satıyorduk ancak şuan kuş girişi yok gelince aşağı yukarı 100 - 200 TL oynar fiyatlar dedi. Hadi 750TL olsun diyelim 1750TL ile arasında 1000TL oynuyor. Goffin sonuçta kakadunun timnehi :).

Elaman' Alıntı:
Şimdi tamam sülfür için 2500TL vs normal fiyatlar lakin goffinin toptanını 400'e alıyorlar mış. Piyasası da 700TL civarındaymış. Bende bir toptancının yalancısıyım. Ararken bizde vardı bu fiyattan satıyorduk ancak şuan kuş girişi yok gelince aşağı yukarı 100 - 200 TL oynar fiyatlar dedi. Hadi 750TL olsun diyelim 1750TL ile arasında 1000TL oynuyor. Goffin sonuçta kakadunun timnehi :).

bence goffini 1000tl ye bulursanız bile kaçırmayın, ben dakikasında alırdım açıkçası bulamıyorum burada bi türlü :mad:. fiyatlar uçuk...

Elaman' Alıntı:
Evet 1000 iyidir hele biraz da evcilse hepten hakeder.

Bugün gittim bir kaç petshopa goffin bulamazsın dediler Ankarada bursa veya istanbula bak dediler :D. patimburada.com sitesine bi bak sen abi buraya ara sıra geliyor kakadu

Sağlık olsun Ankara da izmirin benzeri desene. Artık ben de ancak istanbul ya da bursadan bulunabileceğini düşünüyorum.

khanjar

New member

bir ara ankara ulustaki petshoplarda görmüştüm bi tane kakadu.. ama sülfürdü galiba..
evcil değildi 2 yaşında dedi satan adam.. ha bi de 5000 tl istedi :D

İzmir de 2000TL'ye genç yabani 2500'e de eğitimli buldum desenize Ankara buradan da kötü.
[hr]
Ahmet senin için gelsin kardeşim:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KKjm_fSsJUk[/video]

Bu arada konu güncel arkadaşlar :f04:

cihat35

New member

Merhaba hala goffin kakadu bulamadıysanız yardımcı olabilirim.

Erdinc23

New member
Ynt: Goffin kakadu hakkında yardımınıza ihtiyacım var...

Bende kakadu almayi dusunuyorum. Su an arastirma asamasindayim.

Sulfur ve goffin arasinda ne fark var arkadaslar ?

sema81

New member

Erdinc23' Alıntı:

Goffin cüsse olarak sülfurden ufak ve daha az ses çıkariyor ama sülfur daha gosterişli kakadularin ne kadar bağırdiklarini biliyorsun degilmi? Bende alıcaktım uçak sesi kadar yüksek ses cikariyolar deyince vazgeçtim.

Erdinc23

New member
Ynt: RE: Cvp: Goffin kakadu hakkında yardımınıza ihtiyacım var...

sema81' Alıntı:
Erdinc23' Alıntı:

Goffin cüsse olarak sülfurden ufak ve daha az ses çıkariyor ama sülfur daha gosterişli kakadularin ne kadar bağırdiklarini biliyorsun degilmi? Bende alıcaktım uçak sesi kadar yüksek ses cikariyolar deyince vazgeçtim.
Cigliklarini biliyorum :) apartman da olmaz galiba

okkesoglu

New member

Bu konuyla alakasız ama bahsi geçince sorayım dedim. Pakistan, hint ve iskender papağanları birbirlerinden farklı türler mi ? Yoksa farklı isimlerle çağrıldığı için mi böyle ?

okkesoglu' Alıntı:
Bu konuyla alakasız ama bahsi geçince sorayım dedim. Pakistan, hint ve iskender papağanları birbirlerinden farklı türler mi ? Yoksa farklı isimlerle çağrıldığı için mi böyle ?
hinti duymadım ama pakistan ve iskender papağanları aynı tür diye biliyorum :)

İzmirden satan kişi ile görüştüm 4 yaşında dediği kuşa 2500'den kapı açıyor. Bugün fuardaydım o paraya sülfür varken goffine verilmez. Yardımınız için teşekkürler.

Arkadaşlar her ne yaptıysam bir Goffin kakaduya ulaşmayı başaramadım. Fakat şans eseri daha iyisi oldu ve mükemmel bir Galah Kakadu kızım oldu.

NOT: Muhtemelen yakında "Erkek bir Galah Kakadu arıyorum" diye konu açarım :blush:. Çünkü bu sefer bulmayı umduğum damat adayı Goffinden çok daha zor bulunan bir kuş ve ortada bir cinsiyet söz konusu. Gören duyan bile heran her zaman bir özel mesaj atabilir.

İlgilendiğiniz için hepinize teşekkürler.:alkis:

AhmetŞ

Active member

Elaman' Alıntı:
Arkadaşlar her ne yaptıysam bir Goffin kakaduya ulaşmayı başaramadım. Fakat şans eseri daha iyisi oldu ve mükemmel bir Galah Kakadu kızım oldu.

NOT: Muhtemelen yakında "Erkek bir Galah Kakadu arıyorum" diye konu açarım :blush:. Çünkü bu sefer bulmayı umduğum damat adayı Goffinden çok daha zor bulunan bir kuş ve ortada bir cinsiyet söz konusu. Gören duyan bile heran her zaman bir özel mesaj atabilir.

İlgilendiğiniz için hepinize teşekkürler.:alkis:
abi cinsiyet ayrımı kolaymı bu kuşlarda?

AhmetŞ' Alıntı:
abi cinsiyet ayrımı kolaymı bu kuşlarda?
Evet ahmetim yetişkin kuşlarda erkeklerde göz irisi neredeyse siyah denecek kadar koyuyken dişilerde kızıla çalan bir kahverengi oluyor. Artı olarak bendekinin karakteri de kendini belli ediyor. Baya mülayim sevecen daha zeki bir büyük dişi sultancık düşün :). Adını da Monica koyduk :alkis: