Genetik Tüy Dökme hastalığı

Nihalyg

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sultapapaganım, Çiko'yu 2 aylikken aldık, 1 yaşında şuan ve tüy problemi yaşıyor. Ana tüyleri cikiyor ama dökülüyor ve bu sebeple hiç uçamadı:( Ankara Universitesi Veterinerlik Fakültesine götürdük. Alanlarinda gercekten cok basarililar ve inanilmaz ilgilendiler. Ancak malesef hastaligi genetikmiş. Yani anneden geçermiş:(Çözümü yokmuş, ancak Allahtan ümit kesilmez deyip, olur ya tüylerin cikmasini saglayabilen kimse var mi merak ettim:((Su konuda da bilgi vereyim. Çiko cok mutlu ucamamasina ragmen, cikiyor koltuk ustlerinde filan dolaniyor, dışkısı gayet saglikli, kuslara sesleniyor, izliyor, guzel yemegini yiyor. Vitamin protein takviyeleri yapiyorum vs vs. Ama kuyruk yok suan mesela. Tavuk gibi benim kızım. 2 kuyrugu tam uzadı derken gene düştü :(Yardimlariniza ihtiyacim var..Ne olur çözüm bulabilen birileri olsun:(

Emin68

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Çok geçmiş olsun. Kuşunuzun mutlu olmasına çok sevindim. İnşallah tedavisini bulursunuz.

Nihalyg

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Çok geçmiş olsun. Kuşunuzun mutlu olmasına çok sevindim. İnşallah tedavisini bulursunuz.
Cok tesekkurler. Malesef genetik oldugu icin tedavisi yok denildi:(tamam tuyler dökülsün ne yapalim ama en azindan uzasın büyüsün biraz ki kuşum da azicik kendini kus gibi hissettsin:(ilginiz icin tesekkurler

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
çok geçmiş olsun, tüy sağlığı için havuç çok yararlı.
yumurta mamasıda verin.
sorun genetikmiş ama belki bir mucize olur.

Nihalyg

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
çok geçmiş olsun, tüy sağlığı için havuç çok yararlı.
yumurta mamasıda verin.
sorun genetikmiş ama belki bir mucize olur.
Tesekkur ederim. Havucu arada veriyordum, biraz daha sıklaştirabilirim belki. Yumurta mamasi hafta sonları duzenli olarak veriyorum. Umarım mucize olur ve iyileşir. Tekrardan tesekkurler