Gagasında mantar olabilir mi?

SizdenBiri

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Herkese merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. Umarım doğru yere konu acmisimdir. Arkadaşlar 3 hafta önce bir sultan aldım kontrol için veterinere götürdüm ramazan bayramından sonra hastalığı var mı diye laboratuvar testi yapılacaktı ancak maddi durumlardan dolayı beklemek zorunda kaldım. Bayramda da ne olur olmaz diye veteriner flucan kapsül verdi 5 tanesini 3 ml suda eritip hergün 1ml ağızdan vermemi istedi. Bir de kahverengi aşırı kötü kokan 5li vitamin karışımı verdi. O da ağızdan verilecekti. Herşey iyi güzel ama son 1 haftadır kuşun gagasinin yanında görseldeki gibi bişey oluştu. İlk başta flucan in kalıntısı yapıştı falan zannettim ama korkmaya başladım bi yandan. Daha 1 hafta sonra ancak laboratuvar testini yaptirabilicem içim rahat ermedi bilgisi olan yazabilirse sevinirim bir de gagasi normal mi böyle çatlak görünüm falan ?

Ekli dosyalar

SizdenBiri

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
bu arada hareketlerinde yemesinde hiçbir problem yok gayet canlı hareketli 7 aylık falan kuşum. her sabah kur ötüşleri yapıyor kafeste durmak istemiyor baya hareketli denilebilir hatta