fındığı konuşturamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zeynep

New member
merhabalar, papağanım fındık 6-7 aylık erkek. maşallah çok sağlıklı ve hareketli bir kuş. aylardır uğraşıyorum. konuşturma eğitimi hakkında bütün forumu okudum diyebilirim. kelime ve melodiyle başladım. anne dedirtmeye çalışıyordum. her fırsatta sabah-öğle-akşam anne+ıslık şeklinde uğraşıyorum. ıslığı da kapmadı anne kelimesini de. ama benim ona yaptığım ıslıkların, öpücüklerin aynısını yapıyor. ıslık, melodik ötüş, öpücük gibi şeyleri çok güzel öğrendi ama gelgelelim bir anne dedirtemedim. petshoptakiler içinde "c" harfi yok diye söyleyemiyordur dedi. ben de "annecim" üzerinde çalışmaya başladım ama yine tık yok. sabrım tükeniyor vallahi. şimdi bir de yanına fıstık adını verdiğim bir dişi aldım. sanırım onunla ilgilenmekten hiç konuşmayacak. gerçi dişiye de çok pas vermiyor tüm gün aynaya bakıyor. kendisine öpücük yolluyor!

bu arada kafesinde ayna yok, konuşma eğitimini zararlı etkilediğini biliyorum, o yüzden almadım. ama evde büyük bir ayna var ve kaldırmam imkansız takdir edersiniz ki. gece uyku vakti hariç hep dışarıda olduğu için kendine bakarak çok zaman geçiriyor.

fazla uzattım sanırım:) ne yapmam gerek !? delireceğim vallahi bi "annecim" dedirtemedim yahu:)

serkan1

New member
Cvp: fındığı konuşturamıyorum

tam bi yorum yapamayacğım ama benm cino 5 aylık şuan 4 kelime konuşuyo öğrenmede hiç sıkıntı çekmiyo daha çok geceleri uyuma vakti konuşun sürekli tekrarlayın yanına eş aldığınzdan dolayı konuşma olasılığı birazdaha düşecektir

Yumak

New member

bırakın konusmayı benım yumak otmuyor bıle daha 2 gun oldu alalı ama hareketısz cok uzuluyorum 8 aylık erkek ama :(((

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

2 Gün Olmuş daha Derya Hanım Destur bismillah :),bu ne aceledir hele bir ortama Alışsın daha cok erken .ötmemeside normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...