Eve yeni gelen sultanınız yem yemiyorsa okuyun!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahir

New member
Arkadaşlar her gün nerdeyse bu konuyu açan oluyor mesela sultanımı 2 saat önce aldım 2 gün önce aldım ama yem yemiyor diye konular açılıyor kısaca açıklama yapıcam

Eve yeni sultanlar ( veya herhangi cins kuş türü ) ilk günlerde yemek yemez yer ama size göstermez bunu gece falan yer bunda telaşlanacak birşey yoktur ev ortamına alışıncaya kadar kuşunuzu rahatsız etmeyin o yeter zaten 2. veya 3. gün çok rahat olur ve yem yemeye su içmeye ve azar azar ötüşler yapmaya başlar

Yanlışım varsa düzeltin :)

bugrahan

New member
Cvp: Yeni sıltanım yem yemiyor

çok doru sölemişsin mahir abi..bu tip sorular genelde hep oluyor..sesi çıkmıyor,2 gün oldu yem yemiyor,2-3 gündür durgun duruyo vs.vs..teşekkürler yazdığın için:)

mahir

New member
Cvp: Yeni sıltanım yem yemiyor

Rica kardeşim baktım genel açılan konu bu bende açıklama yapmak istedim yardımcı olabilirsem ne mutlu :D

Cvp: Eve yeni gelen sultanınız yem yemiyorsa okuyun!..

Teşekkürler müsadenle ben de daha anlaşılabilir olması için konu başlığını düzenledim.

smsekanl

New member

merhabalar bende yeni bir sultan papağanı sahibiyim. benim sorunumda bu sekilde, konu acmak üzereydim. ayrcıa benim sultanım sürekli çığlık atıyor ve kafese yaklaşıldığında hayvan çok panik cok korkuyor. bugun bizimkiler dedi yaklaşık aralıksız 1 çığlık atmıs kafese ne zaman yaklasılsa ordam oraya kaçıyomuş. telaslanacak birşey varmı acaba. saygılar

levyashin

New member

İnsan panik yapıyor tabi kuşunu alıp getirince hayvan açlıktan/susuzluktan ölecek diye. Bizimki de geldiğinde 3 gün olduğu yerden kıpırdamamış ne yiyip ne içmişti, bilmiyordum öyle huyları olduğunu google da almıştım soluğu :) Gerçi 2. gün suyun içerisinde yem kabuğu görmek çok büyük rahatlık vermişti ama insan acayip korkuyor.

Emirrr

Moderator

Konu 2011 in sorun halen devam ediyor demekki. Eve gelen kuşlarda çığlık atma bagırma kaçma görülebilir hatta bunlar en doğal hareketlerıdır yeni ortam yeni insanlar yeni illgi zamanla geçecektir bu durum.

sagocusero

New member

mahir abi öyle bir başlık açmışsın ki içeride ölücek gibi şeyler yazıyor sandım .DdDdd ondan hayır gelmez filan yararlı bir konu gerçekten ama gerçketen çok konu açılıyor + rep

tbbursa

New member

smsekanl' Alıntı:
merhabalar bende yeni bir sultan papağanı sahibiyim. benim sorunumda bu sekilde, konu acmak üzereydim. ayrcıa benim sultanım sürekli çığlık atıyor ve kafese yaklaşıldığında hayvan çok panik cok korkuyor. bugun bizimkiler dedi yaklaşık aralıksız 1 çığlık atmıs kafese ne zaman yaklasılsa ordam oraya kaçıyomuş. telaslanacak birşey varmı acaba. saygılar
her kelimesi benim durumumu anlatıyor.Sanırım sıkıntı yapmaya gerek yok.Fakat ilk günden elime aldım çok korktu.inşallah şok falan geçirmemiştir.

Açelya

New member

bende şunu eklemek istiyorum eve yeni gelen kuşlarda ilk günler ishalde görülebiliyor.bunun için endişelenmeye gerek yok ancak yine de takip etmek gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...