evcilleşmedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Noldor

New member
Cvp: evcilleşmedi

onur karaköy' Alıntı:
Papağanımı alalı 1 buçuk ay oldu hala evcilleşmedi konuşmuyor bile yardımcı olabilirmisinizzz:-/
Öncelikle kuşunuzu nerden aldınız bilemem ama eğer petshoptan felan alınmasıyla bu süre kısa bile.Ne kadar ürktüklerini az çok biliyorsunuz.Bunun dışında bu 1,5 ayda siz ne yaptınız?
Ne tip yöntemler uyguladınız evcilleştirmek için biraz bunlardan bahsederseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

bugrahan

New member

evet arkadaşlar doğru söylemiş..kendiniz eğitim çabası içine girmesseniz kuş kendiliğinden evcilleşmez zaten..

ucanadam26

New member

Yaklaşık 1,5 senedir kızımla beraber bulunan Maviş adlı muhabbet kuşunu ne yaptıysak evcilleştiremedik. En son yavruyken aldığım ve burada öğrendiklerimle evcilleştirdiğim albino muhabbeti de kendine benzetmesin diye mavişi kendi evime getirdim.
Dün şeytana uydum ve Latif beyin evcilleştirme tekkniğini kullanmaya karar vererek bir güzel yıkadım ama ömrümden ömür gitti nasıl bir ciyaklama kalbi nasıl nasıl atıyor bir görseniz. Öyle pişman oldumki nasıl dua ettiğimi bilemezsiniz. Sonunda bir şey olmadı çok şükür. Sağlığı yerinde ama huysuzluğu devam ediyor.
Sonuç: Varsın huysuz olsun! Varsın kendini hiç elletmesin ama sağ salim bizimle birlikte olsun ne yapalım? Onu da çok seviyorum!

ömer02

New member

en kötü koşulları görmüş kuş bile evcilleşir ancak burada sabır ve davranışlarımız çok önemli onların bu hale gelmesi insanlara düşman olması yine biz insanlardan kaynaklanıyor kötü koşullarda ülkeye sokulması alıcısını bulana kadar petshopcunun kötü davranışları gelen her yabancı insanın parmağını kuşa uzatıp ürkütmesi... vs. bunları çoğaltabiliriz bu sebeplerden dolayı kuşunuz ısırdığında veya yanlıs bir hareketinde ona bağırıp dövmek kadar kötü bişey yok eğer bunları yapmıyorsanız kuşunuza ilgi ve alakayla yaklaşıyorsanız onu bir evlat gibi seviyorsanız o bunu er yada geç anlayacaktır geleli 2 haftaya yakın olmasına rağmen bizim şakir (sinirlendiğinde elimizi ısırmasına rağmen) evimizin maskotu haline geldi annem ben etrafında fırr dönüyoruz ilgilenirseniz düzelecektir eğer hiçbir gelişme yoksa ÖNCE KENDİNİZE SORMANIZ GEREKİYOR NEDEN EVCİLLEŞTİREMEDİM DİYE... İnşallah aranızdaki buzlar erir. Çabucak evcilleşir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...