Eşi ölen erkek sultan

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhabalar forumda yeniyim konu doğrumu açtım bilmiyorum, ben 2017 aralık ayının başlarında erkek sultan papağını pet shopdan sahiplendim aldığımda 5-6 aylık falandı biraz hırçındı halen öyle biraz alıştırdım kendime nisan ayına kadar böyle tek başına baktım nisan aynın ortalarında 2ci bi dişi sultan almaya karar verdim tek başına yanlızlık çekiyor gibiydi sosyal hayvanlar zaten 6-7 aylık dişi aldım 1-2 gün ayrı tutup aynı kafese koydum biraz zaman geçti eş oldular çiftleştilerde foluk falan aldım kafesi büyütüm fakat dişi ilk aldığımdan beri sürekli uyklu halsiz ve hapşırıyordu bunu 1 ay sonra fark ettim yumurtlama falanda olmadı 3 hafta öncede gözü sulandı hafif şişti ve göz çeversindeki tüyler döklüyordu erkek sürekli göz çevresini gagası ile kaşıma tarzı birşey yapıyordu ben erkek döküyor sanıyordum korktum aldığım yere gittim göz damlası al damlat dedi ben pek tatmin olmadım veterinere gittim o günde kuşla ilgilenen kişi izine çıkmış 1-2 gün içinde gelir oda genta adında göz damlası damlat dedi aldım damlatım ve gözü sulanması gitti ve şişide indi düzeldi sevindim fakat ertesi akşam saat 23:40 civarında kafese baktığımda hayvan ölmüştü erkek sadece bakıyordu ben elemek istediğimde garip ses çıkardı sabaha kadar almadım sabah aldım öldüğünü o'da kabullendi çok garip'ki erkek yemini suyunu güzelce içiyor hiç birşey olmamış gibi davranıyor sadece ara sıra boş boş bakıp foluğun içine bakıp çağrıyor gibi hariketler yapıyor 4 gün falan böyle devam ettik aldığım yere sordum internete falan araştırdım tek durmaz dendi çoğunlukla bende yeni dişi aldım ertesi gün aldım ayrı kafeslerde tutum erkek ilgilendi gibi 1 gün bekledim aynı kafeslere koydum fakat erkek ilgisiz ve yem köşesine çekilmiş ve dişi yanına gelince hafif gagasını açıyor ve kaçmaya çalışıyor dişi 6-7 aylık erkek ise 1yıl,3aylık petshop 3-4 gün bekle dedi uzun yazdım kusura bakmayın erkek alışırmı yeni eş'mi kabul etmiyor dişiyimi beğenmedi cevaplarsanız sevinirim.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
çok geçmiş olsun. Göz damlasından öleceğini sanmıyorum.
Ayrı kafeslerde biraz durmalarında yarar var. Birbirlerine ve yeni gelen kuşunuzun ortama alışması için.