erkek sultanım eşini beğenmedimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorkem87

New member
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-sizce-bu-kusun-cinsiyeti-ne-576.html?pid=4201#pid4201

konuda resimleri var greyler.

dişi kuşu alalı 2 haftaya yakın bi süre oldu ama erkek kuşum hiç onla ilgilenmiyor. dişi kuşta zannedersem 3 veya 4 aylık yavru olduğu için mi.yada kuşu beğenmediği içinmi bilemiyorum ama. sabahtan akşama kadar kur ötüşü yapıyor, erkekğim kendi başına. içim parçalanıyor erkek kuşumu o halde gördüğümde. kalabalık içinde yanlızlık çekiyor.bu ona aldığım 2 kuş gerçi ilkki erkek çıktı ama olsun sonuçta ona eş olarak almıştım .acaba ona mı kızdı.:f10:

kervan_bnl

New member

Biraz daha bekleyin. Dişi kuş zaten çok küçük olduğundan erkeğin kur yapmasına karşılık vermeyecektir. Dişinin biraz damızlık halini almasını bekleyin. Zaten erken yaştaki kuşların kuluçkasından büyük sorunlar çıkabiliyor ve sizi bu hobiden soğutabiliyor. Acele etmeyin derim.

gorkem87

New member
Cvp:   erkek sultanım eşini beğenmedimi ?

kervan_bnl' Alıntı:
Biraz daha bekleyin. Dişi kuş zaten çok küçük olduğundan erkeğin kur yapmasına karşılık vermeyecektir. Dişinin biraz damızlık halini almasını bekleyin. Zaten erken yaştaki kuşların kuluçkasından büyük sorunlar çıkabiliyor ve sizi bu hobiden soğutabiliyor. Acele etmeyin derim.
yok zaten önümüzdeki 1 yıl boyunca kuluçka düşünmüyorum sadece birbirlerine biraz ilgi göstermesini istiyorum.:dodgy:

kervan_bnl

New member

o zaman kendilerine zarar verecek kadar kavga etmiyorlarsa dişi kuşun biraz daha büyümesini bekleyin derim. zamanla alışacaklarını düşünüyorum.

gorkem87

New member
Cvp:   erkek sultanım eşini beğenmedimi ?

kervan_bnl' Alıntı:
o zaman kendilerine zarar verecek kadar kavga etmiyorlarsa dişi kuşun biraz daha büyümesini bekleyin derim. zamanla alışacaklarını düşünüyorum.
yok allhatan kavga etmiyorlar sadece birbirlerini görmezden geliyorlar .

bugrahan

New member
Cvp: erkek sultanım eşini beğenmedimi ?

o zaman biraz daha vakit tanı,eş tutsunlar yani kafalarını falan kaşırlar,öpüşürler vs.vs. bu aşamaya gelince dışarı çıkarmamanı ve pek rahatsız etmemeni öneririm...eş tutunca yuvalıklarını da takabilirsin...en azından önceden içine girmeye alışırlar.eş tutmaları için de pek rahatsız etme çünkü dışarda bulunurlarsa zaten birbirlerini görmezden gelirler,onları birbiriyle yanlız bırakırsan eş tutabilirler...:gulumseme: ve çiftleştireceksen eğer onları kalabalık kafesten ayrı bir kafese alman lazım...yoksa hem çiftleşmeleri zorlaşır,hem de yavruladıklarında işler karışabilir...

gorkem87

New member

bugrahan' Alıntı:
o zaman biraz daha vakit tanı,eş tutsunlar yani kafalarını falan kaşırlar,öpüşürler vs.vs. bu aşamaya gelince dışarı çıkarmamanı ve pek rahatsız etmemeni öneririm...eş tutunca yuvalıklarını da takabilirsin...en azından önceden içine girmeye alışırlar.eş tutmaları için de pek rahatsız etme çünkü dışarda bulunurlarsa zaten birbirlerini görmezden gelirler,onları birbiriyle yanlız bırakırsan eş tutabilirler...:gulumseme: ve çiftleştireceksen eğer onları kalabalık kafesten ayrı bir kafese alman lazım...yoksa hem çiftleşmeleri zorlaşır,hem de yavruladıklarında işler karışabilir...
Bende îstiyorum aslında bitane daha kafes ama simdiki çok büyük zaten.evdekîlerde karşı.aynı kafestede olmuyor ne yapcam bilmiyorum .

bugrahan

New member

maalesef yeni bir kafes almaktan başka çaren yok,tabi çiftleştireceksen...sana kalmış...ama bu kadar kalabalık bir kafeste çiftleşmeleri imkansız,hadi çiftleşseler bile yavruyu besleme,kuluçkaya yatma,büyütme gibi şeyleri sorunsuz atlatamazlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...