Erkek sultan papaganının kur ötüşü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Erkek sultan papaganının kur ötüşü

harunkorkmaz26' Alıntı:
Bu tür ötüşler kaç yaşında başlıyor ?
Ortalama 3 4 Aylıkken Başlar.

nik35' Alıntı:
yanına dişi alınmaması durumunda kuşa bir zararı olur mu ki ?
Kuştan kuşa değişir bu durum. Kimisinin strese girmesine agrasifleşmesine neden olur hatta bu durum tüy yolmaya kadar gidebilir. Kimisinde sadece kafanızı şişirtmeniz ile son bulur. Genelde de üzücü bir durum ile karşılaşılmaz. Fakat doğru olan yanına eş almaktır. Zira yalnızlık ALLAH'a mahsustur. Sonuç itibariyle bu canlıların da bu dünyada bir eşe ihtiyacı var. Hem onu besleyecek kadar çok severken hem de acı çekmesine kimsenin gönlü razı gelmez sanırım.

nik35

New member

Kuştan kuşa değişir bu durum. Kimisinin strese girmesine agrasifleşmesine neden olur hatta bu durum tüy yolmaya kadar gidebilir. Kimisinde sadece kafanızı şişirtmeniz ile son bulur. Genelde de üzücü bir durum ile karşılaşılmaz. Fakat doğru olan yanına eş almaktır. Zira yalnızlık ALLAH'a mahsustur. Sonuç itibariyle bu canlıların da bu dünyada bir eşe ihtiyacı var. Hem onu besleyecek kadar çok severken hem de acı çekmesine kimsenin gönlü razı gelmez sanırım.
[/quote]
saolasın sedat abi bi kere daha bizi aydınlattın. paşayı güzel bir evcilleştireyim yapıcağım ilk sey ona güzel bir eş almak olucak ;)

benim erkek 3 aydır bu ötüşü yapıyo ama kız nazlı hiç yanaşmadı daha. yani benim dişi dayanıyo buna :)))

Enigma

New member

idris_sanli' Alıntı:
benim erkek 3 aydır bu ötüşü yapıyo ama kız nazlı hiç yanaşmadı daha. yani benim dişi dayanıyo buna :)))
aynı durum bizim kuşlardada var :D erkek çırpınıyor, dişinin umrunda bile değil

canannuman

New member

Elaman' Alıntı:
nik35' Alıntı:
yanına dişi alınmaması durumunda kuşa bir zararı olur mu ki ?
Tebrik ederim Yalnızlık Allaha mahsustur hiç bir canlıyı eşsiz bırakmak doğru değil. Her cins kendi eşini dost ister.
Tek Muhabbet kuşu besleyenlere çok üzülüyorum çok yanlış en kısa zamanda bu durumun vicdan muhasebesini yapmalılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...