Enkazdaki Jako Papağanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Mesajlar
3,321
Yaş
33
Konum
İstanbul
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
#1
Enkazdan 120 saat Sonra Papağan Çıktı


Van’ın Erciş İlçesi'nde depremin yıktığı bina enkazında arama kurtarma çalışması yapan ekipler, bu kez bir papağan kurtardı. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, depremden yaklaşık 120 saat sonra sağ çıkan gri papağana 'Umut' adını verdi.

Pazar günü saat 13.41’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin 90’a yakın binayı yerle bir ettiği Erciş’te Türkiye’nin dört bir yanından gelen arama kurtarma ekipleri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın tespitlerine göre bugüne kadar 185 kişiyi enkazdan sağ olarak kurtardı. Deprem sonrası 38 kişilik ekiple Erciş’e gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, PTT'nin karşısında bulunan Ercişli Emrah apartmanın yanındaki 5 katlı apartmandan 4 canlı kurtardıktan sonra 19 kişiyi de ölü olarak çıkardı. K-9 köpekleriyle çalışan ekipler, bugün binanın bodrum katında bulunan balık ve kuş satan işyerine girdi. İşyerindeki kuşların öldüğünü belirleyen ekipler, hayatta kalan muhabbet kuşları ile bir gri papağanı dışarı çıkardı.

SAHİBİ ÇIKMAZSA ANKARA'YA GÖTÜRECEKLER
Muhabbet kuşlarının ölmesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, hayatta kalmayı başaran papağana 'Umut' adını verdi. Papağana su ve yem veren Karakuş, 120 saat enkaz altında hayatta kalabilen papağının umutlarını artırdığı için bu ismi verdiklerini söyledi. Karakuş, papağanın sahibinin çıkmaması halinde beraberlerinde Ankara’ya götüreceklerini belirtti.

Apartman enkazından çıkardığı papağanla yakından ilgilenen itfaiye grup amiri Turgay Ulu, "Papağan eğer 120 saat sonra enkazdan çıkıyorsa, insanları kurtarmamız için hala bir umut olduğunu düşünüyorum" dedi.

Kafesiyle birlikte Ankara Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait otobüste tutulan papağan, kafesinde oynadığı oyunlarla görenlerin sevgisini kazandı.

Kod:
http://video.yazete.com/watch.php?vid=3183
 

sagocusero

New member
Mesajlar
1,524
Yaş
22
Konum
istanbul
#3
Cvp: Enkazdaki Jako Papağanı

:D öyle bişi olcaksa bence en deneyimli kişi sahipklenmeli Site Yöneticisi - Kurucusu - modetör - Vs.. :) ama öyle bişi olcagını sanmıyorum .. ta vandan buraya gelipde sahiplendirilmez zaten :) sahibide çıkar yakında
 

Alpdna

Administrator
Yönetici
Mesajlar
3,321
Yaş
33
Konum
İstanbul
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
#5
Cvp: Enkazdaki Jako Papağanı

Videoda Anlatıyor.yıkılan binanın ALt Katı Pet Shopmuş. Bu Kuşta Müşteri Bekleyen Bi jako :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...