En Etkili Papağan Evcilleştirme Yöntemi Perde Eğitimi

HarunÇ

Moderator
Cvp: En Etkili Papağan Evcilleştirme Yöntemi Perde Eğitimi

Bu guzel paylasim icin tsk.ler.  evcillestirmek isteyen arkadaslarimiza oldukca faydali olacaktir  :)

AhmetŞ

Active member

HarunÇ' Alıntı:
Bu guzel paylasim icin tsk.ler.  evcillestirmek isteyen arkadaslarimiza oldukca faydali olacaktir  :)
bende teşekkür ederim,  inşallah çok kişinin işine yarar gerçekten kime tavsiye ettiysem faydasını gördü. :angel:

ben kuşumu 1 hafta önce aldım onda yapsam bir sıkıntı olurmu peki ?

Nurullah123

New member

Kurumu saldım şuan dolabın tepesinden ayrılmıyor ilk defa saldım yemek için kafese dönermi yoksa benim yapabileceğim birşey varmı

AhmetŞ

Active member
RE: Cvp: En Etkili Papağan Evcilleştirme Yöntemi Perde Eğitimi

Nurullah123' Alıntı:
Kurumu saldım şuan dolabın tepesinden ayrılmıyor ilk defa saldım yemek için kafese dönermi yoksa benim yapabileceğim birşey varmı
sorunzuun konu ile çok alakası yok ama şunu söylemeliyim, kuşunuz yabancı olduğu için kafesi bilmeyebilir, bir şekilde ona kafesi yaklaştırın veya onu kafese götürün.

hsngnr1983

New member

Selamlar, bende sultan papağını aldım cok sevdim resmen aşık oldum kuşa.Petsopcu arkadasa bir aileden gelmiş,cocuğuna almışlar cocuk sıkılınca geri getirmişler.Kafama ve omuzuma geliyor ama elimi yaklaştırdığımda ısırıp kanatıyor kaçıyor elime güven duymuyor elimi uzatıyorum omuzuma konuyor.BU yöntemle elime alışırmı acaba...

AhmetŞ

Active member

hsngnr1983' Alıntı:
Selamlar, bende sultan papağını aldım cok sevdim resmen aşık oldum kuşa.Petsopcu arkadasa bir aileden gelmiş,cocuğuna almışlar cocuk sıkılınca geri getirmişler.Kafama ve omuzuma geliyor ama elimi yaklaştırdığımda ısırıp kanatıyor kaçıyor elime güven duymuyor elimi uzatıyorum omuzuma konuyor.BU yöntemle elime alışırmı acaba...
bu yöntem tam sizlik :) denemeden faydasını göremezsiniz

hsngnr1983

New member

AhmetŞ' Alıntı:
hsngnr1983' Alıntı:
bu yöntem tam sizlik :) denemeden faydasını göremezsiniz

Çok teşekür ederim size be yıllardır kanarya ürettim halende devam ediyorum ama kanaryadan başka kuş beslemem asla demiştim ama büyük konuşmuşum şuan işteyim ve özlüyorum onu. ;)

hsngnr1983

New member

" />
Bu taktik gercekten işe yarıyor dün t tüneğe alıştı bugün de inşallah elime alışacak :)

Ustunbey

New member

hsngnr1983' Alıntı:
Bir günde mi alıştırdınız ::D vallahi maşallah bizimkisinde yok öyle birşey sanırım beni düşman olarak görüyor elden dal darı marul vs. yiyor ama onuda çok korkarak

hsngnr1983

New member

Ustunbey' Alıntı:
Bir günde mi alıştırdınız ::D vallahi maşallah bizimkisinde yok öyle birşey sanırım beni düşman olarak görüyor elden dal darı marul vs. yiyor ama onuda çok korkarak
 Omuza geliyor du ama t tünğe ve ele gelmiyordu bu perde yöntemi ile dün 1 saat de t tüneğe alıştı inşallah bugünde el eğitimi var

Ustunbey

New member

hsngnr1983' Alıntı:
Ustunbey' Alıntı:
 Omuza geliyor du ama t tünğe ve ele gelmiyordu bu perde yöntemi ile dün 1 saat de t tüneğe alıştı inşallah bugünde el eğitimi var
ben bıraktım eğitimini kendi haline çünkü yapmaya çalıştıkça daha çok korktu şuan benden nefret eden bir kuşa sahibim resmen o yüzden bir süre ilgilenmiyeceğim sadece yem su ve uzaktan kısık sesle iletişime geçicem

AhmetŞ çok teşekkür ederim :) bir tanesi elime geliyordu diğeri hep tıslıyordu senin bu sistem de yaptım oda alıştı ilk biraz perde arkasında savaş verdik ama sonuç harika...

Bhrky

New member
Youtube’da bir videoya denk geldiğimde görmüştüm perde yöntemini, ne yalan söyliyim o zaman biraz zalimce gelmişti. Baktım üç haftadır bir gelişme kaydedemiyoruz, dün kısa süreli olarak iki tur denedim. Ve dün öğlenden beri resmen oğluşumla aşk yaşıyoruz :) fotolardaki gibiyiz, üzerimden inmiyor. Benim Zekai üç-dört aylık. Özellikle yavrularda etkili bir yöntem. Herkese kolay gelsin. E318D212-A546-4509-ACD2-7CE6323D0964.jpeg 9357E38D-5CF9-4FD6-9280-CFDAFFFEBE61.jpeg 4CF2C877-2FF4-42B6-9DEB-9E55887B0075.jpeg