Dusunceleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sidercoo

New member

valla bunlar es icin henuz hazir degiller tabii tamamen kendim..sectim kuslari disi ve erkek olarak fakat disi olarak yargiya vardigim kus henuz ufak..buyudugunde umarim es olurlar.. gri olan 2 gundur bende ..

sagocusero

New member
Cvp: Dusunceleriniz

Ben bu konuda Konu açmıştım :) biri dişi biri erkekse kesin çiftleşirmiş :) yani bir sorun yok cinslerinden eminsen :) [ 2 side birbirinden güzel ] :)

bugrahan

New member

evet kuşlar daha ufak gibi..gri olan olgunlaşınca suratı tam cinsiyet rengini alacaktır..sanki erkeğe dönecekmiş gibi geldi..iyi bir ortam olursada sorunsuz çiftleşirler..çiftleşme dönemleri 8-9 aylıkken başlar..

Sidercoo

New member

valla sari olan 1,5 senedir bende gri olan ufak..sari olan yuzde 100 erkek ondan suphem yok :D kur sesleri falan agzi durmuor..benekleri kirmizi baskin sekilde..insalla digeri disi cikar.. ayrica bu kuyruk tuylerindeki cizgiler..+ cenesindeki beneklerin turuncu olmasi kafa yapisinin findik tarzi olmasi disi olmasina daha yakin olarak gördum bende yanlis mi dusunmusum.. ?

bugrahan

New member

bence biraz olgunlaşmasını bekleyin..eğer yüzü sarıya dönerse erkektir..gri kalırsa dişidir..başka bir yöntem olarak ötüş videosunu da ekleyebilirsiniz..

Sidercoo

New member

ötusu disi gibi ötuyor hocamda..henuz 6 aylik falan o 3 ay icinde tam belli olur ne oldugu .. ötmuor bile pek ama ara ara cuuk cukk diye bir ses cikartior..cik cik diye degil ..

bugrahan

New member

6 aylıksa cinsiyet ötüşlerini yapmaya başlamıştır..birde sultanlara rasında yaş farkı olunca anlaşmamazlık,çiftleşmeme gibi sorunlar olabiliyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...