Dışkısında Problem Var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msgokyuzu

New member
  ne oldu?

Anlattığınıza göre kabız olmuşa benziyor ...Suyuna 2-3 damla sirke suyu koymanızı tavsiye ediyorum sindirimi kolaylaştırır...Birde sulu sebzeler (şeftali gibi) verebilirsiniz...

bugrahan

New member
Cvp: ne oldu?

suyuna elma sirkesini 2-3 damla damlatın..kuşun alt kısmına bi miktar zeytinyağı sürmeniz lazım..suyunu bol bol değiştirin.ve bir miktar marul veya havuç verin iyi gelir..dediklerimi vakit kaybetmeden uygulamanız lazım..eğer sonuç vermesse tekrar müdahale gerekir..

bugrahan

New member
Cvp: ne oldu?

çok az bir zeytinyağını..anüsün çevresine hafifçe sürün..ancak fazla sert dokunmayın,hafifçe yedirin.

Dışkısında Problem Var?

teşhis konulmadan tedavi doğru olmaz. kusunuz erişkin bir dişi de olabilir. belki de yumurtaya girmiştir. ya da başka bir sorunu vardır. petshoptan yavru demelerine guvenemeyiz. kuşun diskilarken videosu olmalı. En azından kuşun ve diskisinin net görülebilir resimleri olmalı ki durum şuna benziyor diyebilelim.

Hülya

New member
Cvp:   Dışkısında Problem Var?

Elaman' Alıntı:
teşhis konulmadan tedavi doğru olmaz. kusunuz erişkin bir dişi de olabilir. belki de yumurtaya girmiştir. ya da başka bir sorunu vardır. petshoptan yavru demelerine guvenemeyiz. kuşun diskilarken videosu olmalı. En azından kuşun ve diskisinin net görülebilir resimleri olmalı ki durum şuna benziyor diyebilelim.
bende resim eklemesini söyledim ama arkadaşlar teşhis koydular :) ben daha acemiyim diye sesimi çıkarmadım.Birde yeterli beslenmiyorsa ondan da sorun olabilir belki kuş kumu yoktur kafeste sindirim zorluğu çekiyordur :) yani çok sebebi olabilir değil mi? :)

Cvp: Dışkısında Problem Var?

Evet haklısınız birçok sebebi olabilir. O yüzden resimleri görerek bir tanı koymak, öngörüde bulunmaktan çok daha iyidir. Bu durumda arkadaşların önerdikleri şeyler de soruna neden olacak şeyler değil. Lakin kuşun başka bir sorunu varsa yanlış tedavide bulunmak mevcut sorunun ilerlemesine neden olabilir. Bu yüzden unutmayalım ki görerek değerlendirmek en güzeli :s8:

ya kuşum dün katı büyük dışkı yaparken bu gün sirke ve şeftalıyi demedim şimdi dışkışı yumuşak cok sıvı değil ama öyle bu düzeldi demek mi yoksa başka bişey oldu demek mi ??[hr]
kuşumu alırken bütün lazım olan herşeyini aldım kuş kumu var

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Dışkısının resmini Koyarmısınız

elifcik_908' Alıntı:
ya kuşum dün katı büyük dışkı yaparken bu gün sirke ve şeftalıyi demedim şimdi dışkışı yumuşak cok sıvı değil ama öyle bu düzeldi demek mi yoksa başka bişey oldu demek mi ??[hr]
kuşumu alırken bütün lazım olan herşeyini aldım kuş kumu var
Merak ediyorum acaba bizim yazdıklarımızı da okuyormusunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...