Dişi Sultan Papağanı Sürekli Kaçıyor

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar 3 senedir baktığım dişi bir sultanım var geçen aylarda ilk defa kızgınlık yumurtası yaptı ben de 2 gün önce erkek bir tane sultan aldım yalnız kalmasın diye. Ama dişi sultanım erkekten sürekli kaçıyor erkek üstte olunca dişi alt tüneğe kaçıyor altta gelince üstte kaçıyor kızım,, sanki sonradan gelen erkek değilmişte kendisiymiş gibi korkuyor 2 gündür durum böyle. Ama kavga etmiyorlar erkekler de sinirli değil sakin arada dişiye yanaşıyor ama benimki hemen kaçıyor ve erkek sürekli kısa kısa ötüyor tabi ben alışkın değilim çünkü 3 senedir baktığım kızım sadece sabahları öter öğlenden sonra sesi çıkmazdı kendi kendine oynardı ama erkek sürekli ötüyor ve yorucu bu durum ama kızım tek kalmasın diye dayanacam ama o da korkuyor erkekten acaba arkadaş olmalarını nasıl sağlarım, yuvalık taksan faydası olur mu yada tek tünek bıraksam kafeste kaç günde anlaşılır eş tuttukları

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
bence erkek çifleşmek istiyor ama dişi hazır olmuyor olabilir yada daha önce salma kafeste yetişmemiş olabilirler bence ikisini ayırın bir süre. ikisininde kafesine yumurta maması koyun. dişinin kafesine ek gıdalar ekleyin. kalamar kemiği, vitamin takviyesi gibi. bir de yumurtalık alan varsa kaldırın. birbirinin ötüşüne alışsınlar. internetten sultan papağnı sesleri dinletebilirsiniz.
ben kuşlarıma bu videoyu dinlettim ve 2 gün sonra birbirine alıştılar. bir de evde ikisini birden salmayı deneyin ben öyle yapmıştım ve 2 günde birbirine alıştılar

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
bence erkek çifleşmek istiyor ama dişi hazır olmuyor olabilir yada daha önce salma kafeste yetişmemiş olabilirler bence ikisini ayırın bir süre. ikisininde kafesine yumurta maması koyun. dişinin kafesine ek gıdalar ekleyin. kalamar kemiği, vitamin takviyesi gibi. bir de yumurtalık alan varsa kaldırın. birbirinin ötüşüne alışsınlar. internetten sultan papağnı sesleri dinletebilirsiniz.
ben kuşlarıma bu videoyu dinlettim ve 2 gün sonra birbirine alıştılar. bir de evde ikisini birden salmayı deneyin ben öyle yapmıştım ve 2 günde birbirine alıştılar
Kafeste yuvalık yok alışmadan takmak istemedim ek besinleri hep veriyordum zaten meyve, sebze, kuruyemiş olsun yumurta mamasını da verecem.Dün gece 2 sini saldım evin içinde uçarken birbirlerinden korktular biraz ama bugün ilk defa erkek, dişi sultanıma doğru kafasını eğdi oda saçlarını dokundu ilk dokunuşlarını yaptılar birbirlerine sonra erkek 4-5dk daha kafasını eğdi sağa sola çevirdi ama bizim kız uykucu olduğunda uyumayı seçti