Dişi kuşuma neler oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ogopogo

New member
arkadaşlar dişi kuşum hep yuvalıkta olmasa bile etrafında erkek kuşum yuvalığa yaklaşınca onu gagalıyor.dışkısı çok pis kokuyor ve çok büyük.yumurta mamasını çok seviyor.bunların nedeni nedir.(erkek 15 aylık,dişi 3 yaşında)

Cvp: dişi

Bu kuşlar çift mi? Dişi yumurtaya girmiş. Ama erkeği yuvalığa yaklaştırmıyor olması çift olmadıklarının ya da bir dengesizlik olduğunun işareti. Belki erkeğin yaşı daha genç ve dişi de daha yaşlıdır ve dişi erkeği kabul etmiyordur. Eğer çiftleşmelerini gördüyseniz yumurta dolu gelebilir. Fakat bu tarz sağlıksız bir ilişkide yavruların yaşama şansı fazla değil. Çiftleştiklerine şahit olmadıysanız zaten yumurta(lar) boş olacaktır.

Cvp: dişi

Çiftleşmelerine şahit olduysanız yavru gelmesi ihtimali var. Aksi taktirde dişi boş yumurtlayacaktır. Fakat sorun değil. Öyle bile olsa madem artık dişi erkeği kabul etti bir dahakine dolu çıkar.

ogopogo

New member
Cvp: Dişi kuşuma neler oluyor?

erkek çiftleşmeyi bilimiyo olabilir mi(dişi yumurtladı fakat çiftleştiklerine şahit olmadım.)

mahir

New member

belki sen görmemişsindir tam bilmiyorum ama ışık yardımıyla yumurta çıktıktan sonra kontürol et dolumu boşmu diye forumda arattır bulursun açılmış konuları ve ilk yumurtaya işaret koy ve bi yere yumurtanın doğuş tahmini yaz biyere

Eğer yumurtaya yatılıyorsa. Yani oluşumu için gerekli ısı derecelerine erişebiliyorlarsa 5. 6. günde bakabilirsiniz. Yoksa süre uzayabilir. Bazen sultanlar yumurta sayısı 3'e varmadan yatmazlar. O zaman geç oluşmaya başlayan yumurtalar olabiliyor.

O halde muhtemelen boş çıkacaktır. ilgili süre sonunda ışıkla kontrol edip boş ise yuvalıktan boş yumurta(lar)yı alın.

Henüz düzene oturmamış bir çift. İlk yumurta belkide ayrı batımdan dı. Ya da dişi gerekli kalsiyumu toparlayamıyor, veya yumurta üretemiyordur. Erkek çalışmıyor olabilir.

Lakin sanıyorum bu sorunuzda ki yumurtalar bu konunun başında sorduğunuz yumurtalardan biri değil. Konu açılalı ayı geçmiş bahsi geçen yumurtalar yeni olmalı. Hala bir düzene girmediğine göre bir sorun var mutlaka.

Ve bize biraz daha net bilgiler verirseniz memnun olurum. Üzerinden ne kadar zaman geçmiş bu kuşların çiftleştiğini görmediğinizi söylüyordunuz hala değişen birşey yok mu? Eğer bu kadar süre içerisinde birçok kez çiftleşme görmediyseniz zaten gelen yumurtaların hiçbir önemi yok demektir.

barkin

New member

diğer üyelere katılıyorum yumurta büyük ihtimalle boş çıkacaktır. ışığa tutup içini kontrol edin. boş ise ilk 2 hafta içinde yumurtaları alın.

ogopogo' Alıntı:
16 ekim 25 ekim yumurta tarihleri
Özetle ben de onu diyorum aşağıda ki mesajların hepsinde yumurtayı 5 6 gün hadi bilemedin 10 gün olduktan sonra kontrol edip boş ise almanız söyleniyor ve bugün sizin yumurtanızın 37. günü olmuş oluyor. Bu kadar yazılandan sonra hala aynı yumurtalar hakkında neyi konuşuyoruz biz? Kaldı ki ilk mesajınız 2 satır diğer tüm mesajlarınız 1 satır. Yazılanları mı algılayamıyorsunuz kendinizi mi ifade edemiyorsunuz anlayamadım. Daha fazla uzatılacak yanı yok yapmanız gereken zaten söylenmiş. Doğru çiftleşme nasıl olur, Yumurtanın çıkması için nelere ihtiyaç var vs gibi bilgiler forumlarımızda mevcut lütfen ilgili konuları okuyunuz. Bu konu kilit.

farukbas77' Alıntı:
Tahmin edersem en erken 5 günlük(Biri verdiğim bilgiyi okuyabilirmi doğrumu yanlış mı hakkında)
Elaman' Alıntı:
Eğer yumurtaya yatılıyorsa. Yani oluşumu için gerekli ısı derecelerine erişebiliyorlarsa 5. 6. günde bakabilirsiniz. Yoksa süre uzayabilir. Bazen sultanlar yumurta sayısı 3'e varmadan yatmazlar. O zaman geç oluşmaya başlayan yumurtalar olabiliyor.
Elaman' Alıntı:
O halde muhtemelen boş çıkacaktır. ilgili süre sonunda ışıkla kontrol edip boş ise yuvalıktan boş yumurta(lar)yı alın.
barkin' Alıntı:
diğer üyelere katılıyorum yumurta büyük ihtimalle boş çıkacaktır. ışığa tutup içini kontrol edin. boş ise ilk 2 hafta içinde yumurtaları alın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...