dişi bir kuşun yumurtlayacağı nasıl anlaşılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alleria

New member
Cvp: dişi bir kuşun yumurtlayacağı nasıl anlaşılır?

engin' Alıntı:
planlı bir durum değildi gördüm beğendim hayvan mağazası sahibine sordum onun dişi demesine istinaden aldım.Bu arada nasıl resim yüklüyorsunuz bir arkadaş bir site verdi ancak beceremedim , başka bir yolu varmı bildiğiniz ?
Hocam öncelikle http://imageshack.us/ verdiğim linkten resimlerini yükleye bilirsin.Ayrıca petshoplarla konuşmayı bilmek lazım yapmanız gereken oldukça basit kesinlikle ama kesinlikle istediğiniz cinsiyeti söylemiyorsunuz hem dişi hemde erkek kuşları sorunuz? Akabinde istediğiniz cinsiyetteki kuşu alınız aksi taktirde ellerindeki tüm kuşlar erkek yada dişi olabilir ki benim başıma geldi.

engin

New member

doğru söylüyorsunuz 3. kuşumu alırken bende aynen öyle yaptım bakıyomuş gibi yapıp ne aradığmı söylemedim bu defa:gulumseme:

engin

New member

kuşlarım artık çiftleşmeye başladı ne kadar zaman sonra yumurlarlar ve bu zaman zarfında yapmam gereken şeyler nelerdir tecrübeli olan herkesten tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler:)

123zen123

New member

www.hizliresim.com buradan gözat diyin resim i seçin sonra resimi yükle yapın forumlar url sini siteye atın

engin

New member

kuşlarım artık çiftleşmeye başladı ne kadar zaman sonra yumurlarlar ve bu zaman zarfında yapm am gereken şeyler nelerdir tecrübeli olan herkesten tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler:)

Noldor

New member

Hayırlı olsun Engin.Artık onları çok fazla rahatsız etmeden genel bakımlarıyla ilgilen.Ne zaman yumurtlayacaklarını bilemeyiz biraz sabretmelisin aceleci davranma.Yumurta maması yapmanı tavsiye ederim.Kalamar kemiğini bu dönemde bol bol tüketirler zaten kafeslerinden eksik etme.Meyve sebzelerlede vitamin takviyesi yaptınmı tamamdır.Gerisi sultancıklara kalmış bol bol sağlıklı yavru sultancıklar görürüz inşallah :f10:

engin

New member

teşekkürler.:super: dediklerinizin hepsini yapıyorum,sadece sebze yemiyorlar(marul hariç) havuç, biber falan veriyorum ama hiç yüzüne bile bakmıyorlar nasıl yedirebilirim

Noldor

New member

Alışık olmadıkları şeylere pek bakmıyorlar zaten.Siz sürekli vermeye devam edin bir süre sonra alışırlar diye tahmin ediyorum ama net konuşmak zor.Karışık yem ve yumurta mamasıda iyi takviye yapıcaktır onlara.Yumurta mamasında yerlersemeyve sebzeleri o şekildede verebilirsiniz.Meyve ve sebzeleri mamaya ekleyin belki o sayede yiyebilirler.Birde az öncekilere ek olarak yemlerine belirli oranda nijer tohumu ekleyin.Buda onların kızışmalarını sağlıycaktır.

Er-Han

New member

İlk kuluçka ise, ilk yumurtanın gelmesi 20 günü bulur. Bu zaman içerisinde günde 2-3 kez çiftleşirler. İlk yumurtadan sonra da birer gün arayla diğer yumurtalar gelir. Ortalama 4 veya 5 yumurta yapıyorlar. Son yumurtaya kadar çiftleşme devam eder. Son yumurtadan sonra düzenli kuluçkaya yatmaya başlarlar. Genelde geceleri dişi, gündüzleri erkek yatar. Bazı çiftlerde bu durum değişebilir.
Bu dönemde arkadaşların dediği gibi yumurta maması verin. İçerisinde 1 adet de bebe bisküvisi karıştırın. Yumurtanın kabuğunu da bir miktar elinizde ezerek yeme karıştırın. Mümkünse kafeste banyolukta bulundurun.

engin

New member

ilk yumurtadan itibaren yatmıyorlarmı kuluçkaya,hepsini tamamlamayımı bekliyorlar kuluçkaya yatmak için dediklerinizi yapıyorum. banyo hariç üşümezlermi havalar malum nede olsa kış yardımlarınız için teşekkürler evet dişinin ilk kuluçkası bu arada

Er-Han

New member

Hayır ilk yumurtadan itibaren yatmıyorlar. Birçok kişi bu konuda tereddüt yaşıyor hatta sorun mu var deyip yuvayı kurcalıyor. Yuvaya girmeyi sıklaştırırlar ama tam olarak yatmazlar. Son yumurtadan itibaren düzenli yatarlar. Eğer oda sıcaklığında bulunuyorlarsa (kuluçka dönemi bu sıcaklık şart), banyoluk sorun olmaz. Elinizde banyoluk yoksa, fısfıs da olabilir.

engin

New member

sğl abi. aramıza yeni katıldın galiba, hoşgeldin:)yumurtalar gelmeye başladığnda yardımlarınıza başvuracağım:)

Er-Han

New member

Sultanlara yabancı değilim sadece bu siteye yeni katıldım. Sonrası için de her türlü bilgiyi veririm, sorun değil.

engin

New member

bende siteye yeni kaydolmanızı kastetmiştim zaten :)şimdiden sağol.

alemdar31

New member

slm arkadaslar benim bi cift sultanlarim var hergün ciflesiyolar dişi ne zamn ilk yumurtayı yapar ?

engin

New member

alemdar31' Alıntı:
slm arkadaslar benim bi cift sultanlarim var hergün ciflesiyolar dişi ne zamn ilk yumurtayı yapar ?
eğer şartlar uygunsa çiftleşmeye başladıktan 10-15 gün içerisinde yumurta gelir

Açelya

New member

engin' Alıntı:
alemdar31' Alıntı:
eğer şartlar uygunsa çiftleşmeye başladıktan 10-15 gün içerisinde yumurta gelir
arkadaşlar lütfen konulara yorum yazarken konuların taihlerine bakalım.çok eski bir konuya yazmışsınız.kendi konunuzu açıp sorarsanız daha sağlıklı bilgi alırsıınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...