dişi bir kuşun yumurtlayacağı nasıl anlaşılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

engin

New member
selamlar dişi bir kuşun yumurtalamadan önce yumurtlayacağını nasıl anlayabiliriz mesela alt kısmında 1şişlik olurmu ve bu elle anlaşılabirmi yada anlayabilmenin ne gibi yöntemleri vardır yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler:)

Hülya

New member
Cvp: dişi bir kuşun yumurtlayacağı nasıl anlaşılır?

Kuşunuz eğer yumurtlayacaksa yuvalıkta daha fazla vakit geçirir, seyrek olarak, özellikle çiftleşmek ve dışkılamak için yuvalıktan çıkar.Dışkısının miktarı da normalden kat kat fazla olur ve rengi de normalden daha koyudur.Dişi yuvalığın zeminini kemirir. Normalden daha fazla mürekkep balığı kemiği tüketir.

Bunları biliyorum ama şişlik konusunda bir bilgim yok. :)

mahir

New member

hülya hanıma aynen katılıyorum ayrıca bütün kuşlarda olrmu bilmem ama hint bülbüllerinde arkada tafarlarında hafif şilik oluyor bakınca anlaşılır dereceden

engin

New member

benimkindede öyle 1şişlik var daha önce yoktu ama yuvaya falanda girmiyor acaba normalmi diye diğer kuşu konturol ettim onda öyle şişlik yok o :kararsiz:yüzden etrafa soruyorum

Hülya

New member

Merakınızın geçmesi açısından resmini ve ya videosunu çekip koyun bilgili arkadaşlardan gelen yorumlar ile içiniz rahatlar, her hangi bir sorun varsa da bir an önce çözümü bulunur.

engin

New member

nasıl fotoğraf yükleyebilirim daha yeni olduğum için bilmiyorum da?zaten profil resmimde görülen pied den bahsediyorum.

engin

New member

yok gayet sağlıklı dışkılamada da sıkıntısı yok.( dışkılama deliği ile onun az üstündeki çatal gibi ikili1 kemik var) o kemiklerle dışkılama deliği arasında elleyince hissedilebilen 1şişlik bahsettiğm şey:exclamation:

engin

New member

erkek lutinoma eş diye aldım satan dişi dedi( ısrarla) ama görenlerin hepsi erkek diyor lutinom çok hevesli ama görmedim çiftleşmelerini söylenenler yüzünden cinsiyetindende şüpheli olduğum için her tarafına bakıyorum zaten . ötüşü derseniz ötüyoda bu arada kuşlar yandaki resimde gördüklerinizdir

engin

New member

aslında niyetim bile yoktu eş almaya ama görünce bayıldım :heart: ilk görüşte aşk yani bizimkisi:gulumseme:

farukbas77

New member

Benim demek istediğim dışarıdan cinsiyeti anlaşılan bir cins almak istemediniz mi?Mesela cinnamon,grey,whiteface gibi...

engin

New member

planlı bir durum değildi gördüm beğendim hayvan mağazası sahibine sordum onun dişi demesine istinaden aldım.Bu arada nasıl resim yüklüyorsunuz bir arkadaş bir site verdi ancak beceremedim , başka bir yolu varmı bildiğiniz ?

farukbas77

New member

Petshoplara güvenmeyin.Siz erkek isterseniz erkek oluyor dişi isterseniz dişi oluyor.Onlara bakılırsa erkek kuşu size dişi diye satar yani.Bu yazıyı 1000 kere yazsam bile bıkmam yazarım.Bundan dolayı petshoplara asla güvenmeyin.Bana da erkek diye dişi kuş sattılar.Adamlar işin parasında:mad:

mahir

New member

farukbas77' Alıntı:
Petshoplara güvenmeyin.Siz erkek isterseniz erkek oluyor dişi isterseniz dişi oluyor.Onlara bakılırsa erkek kuşu size dişi diye satar yani.Bu yazıyı 1000 kere yazsam bile bıkmam yazarım.Bundan dolayı petshoplara asla güvenmeyin.Bana da erkek diye dişi kuş sattılar.Adamlar işin parasında:mad:
:f10::f10::f10:

engin

New member

dişi bir kuş yumurtlayabilmesi için ne kadarlık olması gerekir?????

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...