dal darı yemeyen sultan olur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
olur arkadaşlar. benim sultanım behlül bırakın yemeyi yüzüne bile bakmıyor ve hattı tıslıyor dal darıya... ne yapcam ben bunla bilmiyorum. allahın siirtine istanbuldan dal darı getittirdim onuda bu kuş yemiyor.

varmı teklifi olan?

mahir

New member
Cvp: dal darı yemeyen sultan olur mu?

sen kafese as o zaten merak eder tadına bakar belki sevmeye bilir o başka bişi ama büyük ihtimalle sevip yer

srp_tlg

New member

sizle sanırım başta kötü bi anısı olmuştu ısırma gibi öyle hatırlıyorum onun etkisi sürüyor olabilir belki :( yanlış hatırlıorsam uyarın lütfen

farukbas77

New member

Bence siz daldarını kafese asın ve 1-2 hafta hiç rahatsız etmeyin sadece yemin suyunu falan değiştirin işi biraz zamana bırakın ve sabredin ve ailedekileride uyarın kimse rahatsız etmesin.

srp_tlg' Alıntı:
sizle sanırım başta kötü bi anısı olmuştu ısırma gibi öyle hatırlıyorum onun etkisi sürüyor olabilir belki :( yanlış hatırlıorsam uyarın lütfen
dogrudur olmuştu öyle bir şey...[hr]
arkadaşlar biraz insafsızca davranarak kafesteki yemliği çıkardım benim ki acıkmasına ragmen yemedi bende çok az yenim için koydum dal darıyı başladı yemeye...

yeminlen sihirli bir yiyecek bu kudurdu resmen dal darıyı çıkarınca.

bende elimden yemeye zorladım fazla dayanamadı başladı yemeye hatta kafasını bile sevdirdi.

bu bizim için resmen bir milat oldu. yanına bile yaklaştırmayan kuş dal darı için hem elimden yedi hemde kendini sevdirdi.

karnı doyunca tekrar eski yabaniliğine döndü ama olsun zayıf noktasını yakaladım bi kere :blank:

an itibariyle çok az tıslasada dal darı vermeksizinde kafasını okşatıyor elimden korkmuyor. bunların hepsi bir tek başak darıyla oldu....

bilsem kuşu alır almaz alırdım bu mereti.

muhabbetimiz çok güzel allah bozmasın.

farukbas77

New member

Ben de dal darı almak için uğraşıyorum ama bulamıyorum petshoptaki adama soruyorum dal darının ne olduğunu bile bilmiyor gıcık kapıyorum(ben yalovada oturuyorumda onun için)

sagocusero

New member

:) benim Cafer yiyiyor dal darı bugun elimdende verdim yedi ama aşagi dogru çekiom daldırıyı [ kafes kapısının altındaki tünnege ] yukarıdaki tünekden aşagi gelipde yemiyor daldırıyı fakat yukarı tünege tutarsam :) nefes bile almıo :) ne yapsam karar veremedim ASBIrmı ediyim ??

farukbas77

New member

Bence dal darını kafesin kapısının olduğu yerde tut kapı açıkken elini orda sabit eklet hiç hareket etme ve onun gelmesini bekle.Yemeye gelip yemeye başladığında hiç eline almaya çalışma bırak yesin her gün böyle yap gün geçtikçe arada ki mesafeyi azaltmaya başla yemin sapından değilde ortalarından tutmaya başla yani bir kısmı geride kalsın gittikçe mesafeyi azalt ama gün geçtikçe yani hergün biraz daha azalt ve sonunda eline çıkarma işlemlerine başla eline gelmesi için yemi kendi eline doğru çek gelmezse gagasına yaklaştır ve tekrar çek böyle hergün yap böylece eline alıştırabilirsin.

farukbas77

New member

Sen yukarı çıkartırsan nasıl olsa yukarı çıkartıcak diye düşünür ve aşağıya inmez sen elini aşağıda beklet o gelir bir zaman sonra dayanamaz kereta:D

sagocusero

New member

:) kıya bilsem kafasını uzatıo düşcek gibi oluo :D geri çekiolio direk :D 2-3 dk geçince umudunu kesio :) dönüp bkamıo bile kafasını başka yere çevirio :)

sagocusero

New member

:) tamaam da benide düşün bugun 5dk orda tutum .) oyk bakıo öyle kolum koptu [ bende Sabırsızlıkda var aşırı biraz flnda deil ] ama kendi büyük ve uzun pineginde
saga sola götürüom peşinde koşuo daldırının :D

zamanla alışır hemen zorlama bence bir süre onujn istediği gibi ver sonra senin istediğin gibi gelir yer.

farukbas77

New member

Eğer sen aşağıda tuttğunda yemiyorsa bırak gelmesin.Sen bir kaç gün dal darı verme sonra göster koşa koşa gelir.Şimdi nasıl olsa ben aşağıya gelmiyorum o da yukarı çıkarır diye düşünüyor.Sen onu dene sabırlı ol çok acele ediyorsun.
Kuş beslemede sana üç madde yazıyorum:

1-SABIR

2-SABIR

3-SABIR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...