Dal darı müthüş bir şeymiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

farukbas77

New member
Arkadaşlar az önce annemler istanbuldan dal darı getirdi ve papağanım MİÇO istediğim her şeyi yaptı sırf dal darı için.İn-çık komutları uzaktan çağırdığımda elime konma vb. gibi her şeyi az önce yaptırdım dal darıyla:D:D:D:D

Noldor

New member
Cvp: Dal darı müthüş bir şeymiş

Ah şu daldarı yokmu bi çok kişiye ilk başlangıçta müthiş yardımcı olmuştur :) Ama çok alıştırmamanızı tavsiye ederim fiyatı bildiğiniz gibi 1 kg karışık yem parası nerdeyse :D Fiyatı ucuz olsada keşkede kilolarca alsak sultancıklara :blank:

sagocusero

New member

mahir' Alıntı:
benim sultanlarda seviyor ama sadece kafeste asılı olduğu sürece :D
aynen öyle :S nedenini anlamıyorum elmdende yiyior sapından tutugum sürece istersem sapın üsütnden tutuym gine yiyio ama iş . dışarı çıkartmaya gelince daldarının yüzüne bakmıyor :)

mahir

New member

sagocusero' Alıntı:
mahir' Alıntı:
benim sultanlarda seviyor ama sadece kafeste asılı olduğu sürece :D
aynen öyle :S nedenini anlamıyorum elmdende yiyior sapından tutugum sürece istersem sapın üsütnden tutuym gine yiyio ama iş . dışarı çıkartmaya gelince daldarının yüzüne bakmıyor :)
aynen ama benim kuşlar şu anda çift ve o yüzden elimden yemiyorlar :D

sagocusero

New member

Ya Cafer kaçti :) :( Daldırı yediyordum kapı çaldı kafesin kapagını açık unutum 1 anda dalgınlıkla şuan dışarda :D bakıo etrafa .. ins yerine gider daha çıkması için çok erken :(

farukbas77

New member

Evet bu tür şeylere çok dikkat et.Eğer şu anda sana olan bir güveni varsa yitirebilir veya güvenmesi daha uzun sürebilir.

mahir

New member

sıkıntı yok ya ışıkları kapa kafesin üstünü kuşun üstüne bırak ozaman bişi olmaz ama alışık değilse elinle alma işte ozaman sana olan güveni biter ve 0 dan başlamak zorunda kalırsın

farukbas77

New member

Evet güven kaybına dikkat.[hr]
Bir de arkadaşlar dal darı hakkında önemli bir şey tasarruf bakımından daldarının başağını direk sultanınıza uzattığınızda bir çoğu dökülüyor.En iyisi elinize yeteri kadar ufalayıp vermek eğitirken felan.Öyle daha iyi oluyor.

sagocusero

New member

4 saat dışarıda kaldı ve sonunda acıktı :D daldırıyı elmde tutum :D nerde ise 2 saat en sonunda geldi masama kondu dnadalrıyı yemeye başladı :D daldıryı aldım kafese koydum hopp gitti kafese girdi :) kapısını kapattım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...