çok ilginç bir durum bir bakın lütfen....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nurcibrahim

New member
arkadaşlar papaganım eve geleli yaklaşık 1 ay oldu. bu süre içerisinde kafesinde sürekli takılı olan gaga taşına pek yaklaşmadı yada çok az kullandı.

bu günse çok acayip bir durum oldu ve akşam eve geldiğimde bir baktım ki gaga taşının yarısı yok olmuş ve agzına kadar dolu sulugunda gram su kalmamış.

burada ilginç olan agzına kadar full dolu olan sulugun bitmesi bence çünkü bir kuş için o su çok çok fazla...

ayrıca gün içerisinde kafesin tellerini ıssırmış. gagasını vurmuş( bu çiftleşme istegi degil ama ona eminim. çünkü kur ötüşü falan yok, kur hareketleri yok hatta hiç ötmüyor ve oldukça az hareketli)

sizce bu ne olabilir?

mahir

New member
Cvp: çok ilginç bir durum bir bakın lütfen....

gaga taşını azaltmasında bi sakınca olduğunu sanmıyorum ya gaga taşı kötüdür yada kendisi kırmıştır suyu bitirmesinde sadece tahminde bulunca gaga taşını kırarken belki ağzı azımıştır ondan içmiştir sürekli yada ağzında acı bir tat oluşmuş olabilir ama benimkiler sadece bir tahmin

sagocusero

New member

Ya Caferde öyle 1 kaç gün ykalaşmadı :D şimdi yemeye başladı gaga taşını :D gaga taşı tuzlu fln ise onlara göre. içi yanıyordur ve su içmesine sebeb olyordur. belki .

nurcibrahim

New member

gagataşını kırmamış tamamen toz haline getirmiş şimdide dikkat ediyorum resmen yem gibi yiyor gaga taşını sonrada su içiyor...

farukbas77

New member

Bence gaga taşının içeriğinde hoşlanmadığı şeyler vardır.Eğer öğrenebilirseniz gaga taşının nasıl yapıldığını öğrenip siz yapın derim.

sagocusero

New member

:) caferde yiyior :D bende paso yenisini alıom :D ugrasmak boş yere :D 1.5 haftada fln bititrio 1 Tl de gaga taşi :D ugraşa deymez diye düşüdüm Ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...