çok acil yardım erkek yavruları yedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagocusero

New member
Cvp: çok acil yardım erkek yavruları yedi

:( çok geçmiş olsun kıskandımı ne yaptı yavruları hay allah piskopata baksen :D evlat katili :D :( tekrar geçmiş osln :s ins. bidaha böyle şeyler ypaamz :S

farukbas77

New member

Geçmiş olsun peki hiç çiftleşmelerine tanık oldunuz mu?Yeni aldıysanız ve yumurtladıysa ikiside dişi olabilir ve diğer dişi öbür dişinin kızgınlık yumurtalarını parçalamış olabilir.[hr]
Kuşların resminide gönderirseniz sevinirim.

z1rzOp

New member

muhtemelen erkek yeniden çiftleşmek istedi ve yavruları öldürdü.

erman_85

New member

3 tane yumurta var bu gün yarın çıkar yavrular erkeği ayırdım yavrulara anna bakabilirmi yanlız

Kunal87

New member

Açıkcası bu zor bir soru. Ayrıca Sizin çiftinize cok baglı. Şöle diyim keske yavrular cıkınca alsaydınız babayı. tek basına hem yatıp hemde kendini nasıl douyuracak.

sagocusero' Alıntı:
:( çok geçmiş olsun kıskandımı ne yaptı yavruları hay allah piskopata baksen :D evlat katili :D :( tekrar geçmiş osln :s ins. bidaha böyle şeyler ypaamz :S
Komik birşey mi var ben göremedim!

z1rzOp' Alıntı:
muhtemelen erkek yeniden çiftleşmek istedi ve yavruları öldürdü.
Bence en doğru teşhis bu.

Kunal87' Alıntı:
Yumurta mamasına Tavuk gögüsü katmanızı tavsite ederim. Protein eksikligidir.
Protein eksikliğiyse yumurtayken de yiyebilirdi. Anne baba yumurta maması yiyor mu bilgimiz var mı?

erman_85' Alıntı:
3 tane yumurta var bu gün yarın çıkar yavrular erkeği ayırdım yavrulara anna bakabilirmi yanlız
Öncelikle anne ve babanın beslenmesine özen gösteriyormuydunuz? Kafeslerinde her gün yumurta maması vitamini vs sürekli oluyormuydu? Eğer yoksa bundan sonra olsun mutlaka.

Artı olarak erkeğin durumu nedir size alışık mı ? Yoksa yeni ve yabani mi? Yavruları ve yuvalığı çok kurcaladınız mı rahatsız olmuş kıskanmış olabilir mi?

Erkeği ayırmakla doğru bir karar vermişsiniz. Muhtemelen diğer yavruların da sonu aynı olacaktı. Dişi eğer ki siz de iyi desteklerseniz yavrulara bakabilir. Fakat her yönden desteğiniz kesinlikle gerekli. Mutlaka yumurta maması günlük ve yuvalığa yakın bir yerde olmalı. Vitaminli günlük suyu, kalsiyum alması için marulu kalamar kemiği kuş kumu vs kafesinde olmalı. Hafta da bir kez içme suyuna vitamin değil elma sirkesi katın. Ve yavruları annenin beslemesi yeterli gelmiyorsa mutlaka elle besleyerek takviye vermelisiniz. Sitede konusu mevcut artı olarak yuvalığın sıcak kalabilmesi için bulunduğu ortam daha sıcak olsun. Annenin beslenmek için çıktığı zamanlar da embriyolar ölmesin veya yavrular üşümesin. Gerekirse yuvalığı kalın birşeylerle sarın. Isı yalıtımı sağlayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...