cinslerini ve türlerini bilmiyorum!!!

djhorny

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 senedir bendeler ama türlerini ve cinslerini bilmiyorum.bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum.şimdiden çok teşekkürler

Ekli dosyalar

newceri

Active member
Gri kuşunuz kesin erkek.
Lutino olan sarı kuşunuz çok hasta. Tüyleri sapsarı olmuş iç hastalığa işaret, gagasını kestirmeniz gerekli acil veterinere götürün. Bu şekilde doğru beslenemez.

djhorny

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
merhaba teşekkür ederim bilgiler için sarı tüyler ilk aldığımdada öyleydi 1 seneye yakın oldu.ben orjinal rengi sanmıştım :( tamam veterinere götürücem

newceri

Active member
Eğerki veterinerden fayda bulamazsanız haftada 2 gün yumurta maması, haftada 2 gün dozunda multi vitamin, çimlendirme tohumları ile 6 ayda sağlığına kavuşması lazım. Fakat gagasını kestirmeniz lazım. Kafesinde gaga taşı denilen alçı taşı ve kum çakıllardan yapılmış gaga taşlarından koyun. Gagalarını bu şekilde kendileri törpülerler.

djhorny

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
teşekkürler bilgiler için ama ben sarı sultanın dişi olmadığını düşünüyorum.çünkü erkek dediğiniz gri ile aynı ötüyolar.ayırt etmek için hangisinin öttüğünü kuşların ağzına bakıyorum.kafam karıştı.birde yumurta maması hazır satılıyor onlardan alıp versem olur mu?teşekkürler

newceri

Active member
Yumurta mamasını taze olarak siz yapsanız daha iyi olur. Nette yumurta mama tarifleri var.
Gri olan kesin erkek. Lutino eğer gri gibi ötüşler yapıyorsa erkek olabilir. Lutino olanın ötüş videosu atarsanız iyi olur. Çünkü kuşun üzerinde pearl tüyleri olması dişi olduğuna işaret.

djhorny

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
şimdi ben video çekicem diye ötmüyorlar bana inat keçiler. :) uzun ve sıralı ötüşleri var kanarya misali birbirinden değişik melodileri sıralıyorlar.normalde dişi olan bi sultanın hiç ötmemesi lazım değil mi?

djhorny

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
sonunda kaydettim oda değişikliği yapmıştım o yüzden birkaçgün ötmediler sonunda sarı olanın ötüşünü kaydettim.sizce b u erkek mi? dişi mi?

djhorny

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
merhaba sarı kuşu kaybettik başımız sağolsun.kuşlarıma elimden geldiği kadar iyi baktım mamalar vitaminler çimlendirme tohumları vs.ama olmadı siz haklıydınız kurtaramadık ne yaptıysak saygılar