Cinsiyetleri konusunda tahmin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasin45

New member
Ardakaslar kusları alalı daha 2 gün oldu
phetsopcu 2 dısı 2 erkek dedı ve ayrı ayrı koyduk
cınsıyetlerının doğruluğundan emın olmak ıstıyorum yardım edersenız sevınırım.
birde bu 4 kuşuda tek kafeste tutsam nasıl olur verim alırmıyım.saygılar

bugrahan

New member
Cvp: CİNSİYETLERİ KONUSUNDA YARDIM EDİN LÜTFEN

merhabalar..kuşların ötüşlerini ve resimlerini görmeden cinsiyet tahmini yapmamız mümkün değil..öğrenmek istiyorsanız detaylı ötüşlerini ve resimlerini ekleyin..4 kuşuda aynı kafeste bulundurursanız çiftleşme ihtimalleri zorlaşır..hem de sorunlar çıkabilir,mesela bi çif diğer çiftin yuvasını bozabilir..ve daha birçok sorun da olabilir..en ideal 1 çifti tek bir kafeste bulundurmanız..uygun boyutlarda bi kafes alıp çifti yanlız bırakarak sağlıklı çiftleşmelerini sağlayabilirsiniz..diğer bir seçenek de salma yapıp birçok çifti bir arada besleyebilirsiniz..ama dediğim gibi çıkabilecek sorunları göze almanız gerekir..

yasin45

New member

bugrahan' Alıntı:
merhabalar..kuşların ötüşlerini ve resimlerini görmeden cinsiyet tahmini yapmamız mümkün değil..öğrenmek istiyorsanız detaylı ötüşlerini ve resimlerini ekleyin..4 kuşuda aynı kafeste bulundurursanız çiftleşme ihtimalleri zorlaşır..hem de sorunlar çıkabilir,mesela bi çif diğer çiftin yuvasını bozabilir..ve daha birçok sorun da olabilir..en ideal 1 çifti tek bir kafeste bulundurmanız..uygun boyutlarda bi kafes alıp çifti yanlız bırakarak sağlıklı çiftleşmelerini sağlayabilirsiniz..diğer bir seçenek de salma yapıp birçok çifti bir arada besleyebilirsiniz..ama dediğim gibi çıkabilecek sorunları göze almanız gerekir..
resimler elimde mevcut ama konuya ekleyemedim
tarıf edermısınız resim nasol koyarım

bugrahan

New member

sitemizde haberler ve duyurular bölümünde sabit konu var bununla ilgili..upload sitesine yükleyip link atabilirsiniz..ya da www.hızlıresim.com sitesinden yükleyip forumlar3 yazan yeri kopyalayın..

yasin45

New member

kafesteki 2 kuş dişi erkek dedi diye aldım
resimleri tek olanlarda yıne bir kafesteler ve yardımlarınıza ıhtıyacım var
doğrumu emın dıılım

http://b1109.hizliresim.com/11/9/18/14935.jpg
http://a1109.hizliresim.com/11/9/18/14978.jpg
http://c1109.hizliresim.com/11/9/18/15007.jpg

bugrahan

New member

2. resimdeki sultanların 1i dişi 1i erkek evet..ama diğer çiftten emin değilim,ilk ve son resimlerdeki kuşların ötüşleri nasıl söyleyebilirmisiniz..

yasin45

New member

bugrahan' Alıntı:
2. resimdeki sultanların 1i dişi 1i erkek evet..ama diğer çiftten emin değilim,ilk ve son resimlerdeki kuşların ötüşleri nasıl söyleyebilirmisiniz..
o tek tek olan kuşlar biri diğerine yanaşınca gagalıyor kaçıyor yani ondan
daha 2 gunluk olduundan ötüşlerini fazla duyamadım
dediğim gibi bu kuşları hepsini tek kafesemı koysam acaba

bugrahan

New member

birbirlerini gagalıyorlarsa ya anlaşamıyorlar..ya da cinsiyet uymusuzluğu olabilir..2. resimdeki çift kesin ama diğer çift için başka bilgili arkadaşların yorumlarını bekleyebilirsiniz..burda cinsiyetten anlayan birçok kişi var..mutlaka yardım ederler..
bu arada dediğim gibi kuşları ayrı ayrı kafeslere koyarsanız daha sorunsuz ve daha kolay çiftleşirler..

yasin45

New member

http://b1109.hizliresim.com/11/9/18/15561.jpg
http://a1109.hizliresim.com/11/9/18/15584.jpg
http://c1109.hizliresim.com/11/9/18/15610.jpg

bunlarda o ciftten aldığım son kareler inşallah bu resimler ayırmak ıcın dısı-erkek olduunu yardımcı olur

bugrahan

New member

ban onlarda 1dişi 1erkek gibi geldi ama yinede beklerseniz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur..ancak benim gördüğüm kadarıyla 1dişi 1erkek..

yasin45

New member

bugrahan' Alıntı:
ban onlarda 1dişi 1erkek gibi geldi ama yinede beklerseniz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur..ancak benim gördüğüm kadarıyla 1dişi 1erkek..
yani 2side çifttir inşallah
bir arkadaşım var onla muhabbet çifti alıcaktım 4 çift karşılığında bunları vermeyı dusunuyordum 4ünü sizce nasıl bunlaramı baksam muhabbetle değiştirsemmi

yasin45

New member

diğer arkadaşlar yorumlarınızı beklıyorumm lutfen kuşlarımın ıkısıde cıftmıdır
bunlar nezaman yumurtlarlar acaba
yavruluk takmalımıyım veya nezaman takmalıyım
yem olarak sadece çekirdekmi vermeliyim yardımcı olurmusun

İlk parti resimlerde ki ikili normal grey dişi ve erkek.
Ayrı ayrı duranların birisi dişi de diğeri erkek mi bakmakla anlamak mümkün değil. Kafası sarı olan eğer erkekse bunlarda çift olabilirler. Ancak emin olmak için ötüşlerini takip etmek lazım o mutsayonda renklerden vs cinsiyet ayrımı yapılamaz. Kişisel görüşüm sanki bana da erkek gibi geldi. Ama bu sadece bir tahmin.

Ne zaman yumurtlarlar sorusuna gelince bunu buradan kimse bilemez. Siz onlara uygun ortamı sağlayıp yuvalıklarını vs eksik etmeyeceksiniz. Onlar eş tutarlarsa çiftleşip yumurtlarlar. Süreci hızlandırmak için iyi beslemeli ve kafeste eksik birşey bırakmamalısınız.

Yem olarak kesinlikle sadece çekirdek vermeyin, hatta çekirdek vermeyin. Normal bildiğin muhabbet kuşu yemi vereceksin. Çekirdek azcık olsun içinde.

Anladığım kadarıyla sultanlar konusunda acemisin, bence forumu iyice oku araştır.

Ve ben olsam 50 çift muhabbete bile 1 tane sultanımı değişmezdim. Sultanın yeri apayrı. Sen üretim amaçlı düşünüyorsan bile sultan daha karlı olacaktır. Ancak daha zordur, emek vermek uğraşmak çabalamak gerekir. Fareler ya da hamam böcekleri gibi kendi kendilerine plastik yiyerek çoğalmazlar :D İyi düşün karar senin.

yasin45

New member

Elaman' Alıntı:
İlk parti resimlerde ki ikili normal grey dişi ve erkek.
Ayrı ayrı duranların birisi dişi de diğeri erkek mi bakmakla anlamak mümkün değil. Kafası sarı olan eğer erkekse bunlarda çift olabilirler. Ancak emin olmak için ötüşlerini takip etmek lazım o mutsayonda renklerden vs cinsiyet ayrımı yapılamaz. Kişisel görüşüm sanki bana da erkek gibi geldi. Ama bu sadece bir tahmin.

Ne zaman yumurtlarlar sorusuna gelince bunu buradan kimse bilemez. Siz onlara uygun ortamı sağlayıp yuvalıklarını vs eksik etmeyeceksiniz. Onlar eş tutarlarsa çiftleşip yumurtlarlar. Süreci hızlandırmak için iyi beslemeli ve kafeste eksik birşey bırakmamalısınız.

Yem olarak kesinlikle sadece çekirdek vermeyin, hatta çekirdek vermeyin. Normal bildiğin muhabbet kuşu yemi vereceksin. Çekirdek azcık olsun içinde.

Anladığım kadarıyla sultanlar konusunda acemisin, bence forumu iyice oku araştır.

Ve ben olsam 50 çift muhabbete bile 1 tane sultanımı değişmezdim. Sultanın yeri apayrı. Sen üretim amaçlı düşünüyorsan bile sultan daha karlı olacaktır. Ancak daha zordur, emek vermek uğraşmak çabalamak gerekir. Fareler ya da hamam böcekleri gibi kendi kendilerine plastik yiyerek çoğalmazlar :D İyi düşün karar senin.
ewet daha yenıyım 2 gunluk
üretim amaçlı aldım bu 2 cıft kuşu ( inş ikiside cıfttir)
uygun ortamı nasıl sağlamalıyım sessiz bir yeremi koymalıyım kafesleri ciftler sankı bırbırıne hıc yaklasmıyor gıbı gelıyor bana hep ayrı duruyolar
2 kafesi ayrı ayrı yerlerdemı tutmalıyım aynı yerde yan yana olmasında bir sorun olurmu.
kafeste neler olması gerekir özet bir bilgi verirsen sevınırım.saygılar

yasin45' Alıntı:
ewet daha yenıyım 2 gunluk
üretim amaçlı aldım bu 2 cıft kuşu ( inş ikiside cıfttir)
uygun ortamı nasıl sağlamalıyım sessiz bir yeremi koymalıyım kafesleri ciftler sankı bırbırıne hıc yaklasmıyor gıbı gelıyor bana hep ayrı duruyolar
2 kafesi ayrı ayrı yerlerdemı tutmalıyım aynı yerde yan yana olmasında bir sorun olurmu.
kafeste neler olması gerekir özet bir bilgi verirsen sevınırım.saygılar
Evet sessiz bir yerde olmalarında fayda var. Zaten sana alışık da değiller ortamda da yeniler şu an herşey korkutur onları.
Aynı yerde kafesler durabilir sorun olmaz. Çok yakın ya da aynı kafeste olmasınlar.

kafeste olması gerekenler ilgili alanda yazıyor okursan daha fazla detay öğrenebilirsin.

bugrahan

New member

sedat abiye katılıyorum..özellikle televizyon,radyo sesinden falan rahatsız olmayacakları bir yere koy..dikkatleri başka yöne gitmesin,dikkatleri birbirlerinin üzerinde olması kızışmalarını sağlar..

yasin45

New member

bugrahan' Alıntı:
sedat abiye katılıyorum..özellikle televizyon,radyo sesinden falan rahatsız olmayacakları bir yere koy..dikkatleri başka yöne gitmesin,dikkatleri birbirlerinin üzerinde olması kızışmalarını sağlar..
GECELERİ IŞIK FALAN YAKMAK GEREKİYORMU
2 KAFES YAN YANA DURUYOR
BIR CIFT DIGER CIFTE BAKIYOR BUDA MUHTEMELEN CIFTLESMELERINI ETKILERMI
BIRBIRLERINI GORMEYECEKLERI UZAKLIĞAMI KOYMALIYIM
BEN EVIN ICINE SOKMADIM KUSLARI MERDİVEN ARASINDA DUVARA ASTIM KAFESLERİ SORUN OLURMU
BU 4 KUSU 300 TLYE ALDIM SIZCE FIYAT NASIL CİNSLER NASIL SAYGILAR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...