Cinsiyet + Yaş Tahmin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konu kirliliği olmaması adına açtığım eski konuya video ekledim cinsiyeti konusunda yorumlarınızı bekliyorum.

Selam,Aranıza yeni katıldım.Acaba kuşum'un yaşı ve cinsiyeti konusunda yardımcı olabilirmisiniz..

[video=dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xlq96v_video0013_animals[/video]

bugrahan

New member
Cvp: Cinsiyet + Yaş Tahmin

öncelikle cinsiyet konusunda lutinolarda cinsiyet dış görünüşden anlaşılmaz..bunun için ötüş videosunu koymanız lazım..yaşı da küçük gibi geldi ama yaş konusunda tam bilgiye sahip değilim daha..ancak yaşı 6-7 ay civarı gibi geldi..

Mehmet

New member

ayak resimlerini biraz daha net çekilmiş foto eklerseniz tam yaşını söylerim.

nurcibrahim

New member

ayaklarındaki pembeliğe bakılırsa daha bebek yüzündeki bebeksi ifadede bunu gösteriyor. cinsiyet için ötüşünü takip etmelisiniz ancak bu daha çok genç ötüşüde yanıltabilir... 1 yaşına yaklaşsın ötüşü melodik olarak devam ederse bil ki erketir. yok tek düze ise o zaman dişi.

kervan_bnl

New member

Yavru bir sultan. 5 aylık civarı bana göre. Cinsiyet için acele etmeyin. Maşallah çok sağlıklı görünüyor. Tüyü kadar ömrü olsun=)

yakamoz33

New member

Yavru ise bu sesler normal 6. aydan sonra yavaş yavaş sesler nağmeli olmaya başlarsa erkektir böyle kalırsa dişidir diyebiliriz.

şu anki sesi dişi ama ilerde inişli çıkışlı ses olursa bilemem
benim kuşta geldiğinde böyle idi şu anda yavaş yavaş erkek ötüşü sergiliyor...
kuşu alalı 3 hafta oldu ama hala elime gelmiyor bu arada....

Çok genç bir sultan. Kesin cinsiyet için erken zaman tanıyın alışsın, bir kaç ay sonra kesinleşir. Bu arada çok yağlı görünüyor. Neyle besliyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...