Cinsiyet ve yaş konusunda tahmin yapar mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakamoz33

New member
Arkadaşlar bizim burda küçük bir petshop var adam 2 kuş getirmiş. Dişi dediği kuşun fotolarını çektim. Eğer dişi drseniz benim erkekle takas edeceğim. Yorumlarınız çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet

New member
Cvp: Cinsiyet ve yaş konusunda tahmin yapar mısınız?

şu haliyle dişi .ama ayaklarının resimlerini net olarak eklerseniz yaşı hakkında bir şey söylerim o zaman belli olur cinsiyeti kesin olarak :super:

yakamoz33

New member

Mehmet kardeşim kuş yerinde durmuyordu. Ancak bu kadar çekebildim. 1. ve 3. resimlerde ayaklar tam olmasada az bi belli olmaz mı? Dişi olması kesin ise gidip alacağım. Benim için önemli olan dişi olması

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Üreticiden Gelme Güzel bi Kuş bilezigi var... Su görünüş ile dişi ama sanki koyulaşıcak gibi Suratı.. Yaşı ise Bebek denilebilecek Yaşta :)

yakamoz33

New member

Evet bileziğide vardı:gulumseme: Gelinin yeni pozları diye bir forum açmıştım Sitedeki tahminler erkek olacağı yönündeydi. Onu verip takas etmeyi düşünüyorum. Ama benimkininde yaşı küçük. Yorumlar erkek olacağı yönündeydi. Ama ordaki kuş benim kuştan daha büyük sanki. Yienede ikisine de bakarak bir yorum yaparsanız sevinirim Serhat bey.[hr]
Sedat abi bugün petshopa gelen ayağı bilezikli bir sultancık gördüm fotoları çektim. Cinsiyetine bakarak fikirlerini bekliyorum abi:gulumseme: eger değiştir dersen adam takas yaparız dedi.

farukbas77

New member

Peki papağanınızı alalı ne kadar zaman geçti?Eğer ötmeye başladıysa cinsiyet tahmini yapılabilir ama bu tahmin seçeneği için yaş çok önemli.Bundan dolayı ayaklarının fotoğrafını çekmelisiniz.İnşallah yanlış bilgi vermemişimdir.

bugrahan

New member

evet gördüğüm kadarıyla kuşun yaşı küçük ama tam net olarak söylememiz için ayak resimleri gerekli..yaşına bakılarak cinsiyetinin ne olduğu ya da ne olacağı hakkında tahmin yapabiliriz.

BadWolf

New member
  Cinsiyet ve yaş konusunda tahmin yapar mısınız?

takas edeceğim ne demek!
onlar da bir can,sen nasıl olurda güzelim hayvanı takas etmeye cürret edersin?
hayvanlar mal değil birer canlıdır,sadece dişi diye yavru alacak para kazanacaksın diye bir hayvanın hayatıyla oynayamazsın sen..!
nasıl normal birşeymiş gibi söyleyebiliyorsun?! :dodgy: :mad: :mad:

Mehmet

New member
Cvp:   Cinsiyet ve yaş konusunda tahmin yapar mısınız?

ø¤º°`Ɔσʏσтɛ-α`°º¤ø' Alıntı:
takas edeceğim ne demek!
onlar da bir can,sen nasıl olurda güzelim hayvanı takas etmeye cürret edersin?
hayvanlar mal değil birer canlıdır,sadece dişi diye yavru alacak para kazanacaksın diye bir hayvanın hayatıyla oynayamazsın sen..!
nasıl normal birşeymiş gibi söyleyebiliyorsun?! :dodgy: :mad: :mad:
lütfen biraz daha sakin zeynep hanım sonuçta kuş mustafa beyin .sonuçta yavru almak isteyen biri para kazanmak olamaz bu işin ucunda hobi amaçlıdır her şey .

BadWolf

New member

hobi olarak değil arkadaş olarak alırsın alırsan.hayvandan ne hobi olur nede kazanç!

Mehmet

New member

evcil olarak besledigimiz hayvanlar hem arkadaşımız hem de hobimiz sonuçta onlara zaman ayırıyoruz. ki örnek vermem gerekirse Akvarist lik akvaryumla ugraşan ve kendine bunu hobi edinmiş kişilerdir.

BadWolf

New member

MEHMET' Alıntı:
evcil olarak besledigimiz hayvanlar hem arkadaşımız hem de hobimiz sonuçta onlara zaman ayırıyoruz. ki örnek vermem gerekirse Akvarist lik akvaryumla ugraşan ve kendine bunu hobi edinmiş kişilerdir.
canı olan bir hayvan nede olsa..hobi yapılabilinecek bir canlı değil,sizin düşünce tarzınızı bilemem ama bu bana doğru gelmiyor yani bir "canlıyı" "hobi" haline getirmek

bugrahan

New member

MEHMET' Alıntı:
canı olan bir hayvan nede olsa..hobi yapılabilinecek bir canlı değil,sizin düşünce tarzınızı bilemem ama bu bana doğru gelmiyor yani bir "canlıyı" "hobi" haline getirmek
sırf bu işi para için yapsaydık hobi demezdik..istediğinizi düşünmekte serbestsiniz..hobi demek kuşları beslemenin zevkini tatmaktır..bizim onlardan faydalandığımızı söyleyen yok.. ama hobi diye biz bu hayvanlara eziyet emiyoruz..

BadWolf

New member

bugrahan' Alıntı:
MEHMET' Alıntı:
sırf bu işi para için yapsaydık hobi demezdik..istediğinizi düşünmekte serbestsiniz..hobi demek kuşları beslemenin zevkini tatmaktır..bizim onlardan faydalandığımızı söyleyen yok.. ama hobi diye biz bu hayvanlara eziyet emiyoruz..
eziyet ediyorsunuz demiyorum..sadece hobi yapmak yetmez! o hayvanla bir olup ne hissettiğini ne istediğini neyi olduğunu anlamaya çalışmak gerekir.hayvan deyip geçmemek gerekir..ihtiyaçlarını bilmek kendini onun yerine koymak, "TAKAS ETMEK" gibi terimler kullanarak hayvanı obje yerine koymamak gerekir

bugrahan

New member

bu sitenin bu amaçla kurulduğuna ve aynı amaçla devam ettiğine şüphemiz yok..bu sitede herkes sultanıyla ilgili sorunları paylaşıyor ve yardım buluyor..bu sitede biz onları sadece hayvan değil,kendi canımızdan bir parça olarak gördüğümüz için kuruldu zaten..yani sakın bizi de sırf parayı düşünen üreticiler gibi olduğumuzu düşünmeyin zeynep hanım..size hak veriyorum onları kendi çocuğumuz gibi görmeliyiz..ancak takas etmek onları sokağa atmak değil..sadece kuşun sahibinin değişmesidir..ve bu takas aşamasındada kuşa gerekli özeni gösteriyoruz..

yakamoz33

New member

Pardon ama takas yerine ne yazmalıyım ki bunun için açılmış bir forum bile var burda. Yada şöyle söyleyeyim siz nerden bile biliyorsunuz onların sağlığını düşünmediğimizi. Ayrıca benim hiç mi hiç maddiyata ihtiyacım yok.Sultan papağanı benim yanlızca hobimdir. Ben öğretmenim hanım efendi kuşlardan gelecek maddiyata hiç mi hiç ihtiyacım yok. Sadece erkek olan sultanın yanına dişi almak istiyorum hepsi bu. Sonuçta canlılarda bir eşe ihtiyaç duyar bilmem anlatabiliyormuyum. Bu sitenin var olma amaçlarından biride bir birimize her konuda yardımcı olmak. Sizi biraz daha düşünmeye davet ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...