Cinsiyet ve yaş bilgisi rica edicem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alleria

New member
Öncelikle herkese merhaba,
Sultanımı 1-2 gün önce aldım erkek olduğuna eminim ancak cinsini pek anlamadım eve geldikten sonra sanırım ishal oldu "strese bağlı olarak" sizce bu normal mi? yardımlarınız için şimdiden teşşekür ederim

http://imageshack.us/photo/my-images/703/img0463mq.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/12/img0461ui.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/848/img0469fr.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/10/img0468dw.jpg/ "buda kakası"

engin

New member
Cvp: Cinsiyet ve yaş bilgisi rica edicem

perl gibi geldi(yanılıyorda olabilirim tabi) bana. çeşitli sebeblerden sık sık ishal olurlar ama ihmale gelmez hayvanı halsiz düşürür takip edin bir ishal ilacı bulundurun evinizde avidiare,deep live(enro-fix) kullanıyorum ben

ishali takip edin kanatlı hayvanlarda en büyük ölüm nedenidir. eger bir haftadan uzun sürerse antibiyotık tedavisine başlamanız gerekir. kafesine haşlanmış papates, prinç lapası falan koyun. yeminde çekirdek varsa ayırın. ishali geçene kadar yeşillik vermeyin. birde dışkı resimlerini koyun bakalım.

en son ne yediğide önemli kaç gündür ishal bu kuş? bir günden fazla oldumu?

kuşun sessizliği ve kabarması yeni ortam stresi olabilecegi gibi ishale baglı da olabilir.[hr]
bu kuş hasta yeni ortam stresine falan benzemiyo tabii bu benim görüşüm.

alleria

New member

nurcibrahim' Alıntı:
ishali takip edin kanatlı hayvanlarda en büyük ölüm nedenidir. eger bir haftadan uzun sürerse antibiyotık tedavisine başlamanız gerekir. kafesine haşlanmış papates, prinç lapası falan koyun. yeminde çekirdek varsa ayırın. ishali geçene kadar yeşillik vermeyin. birde dışkı resimlerini koyun bakalım.

en son ne yediğide önemli kaç gündür ishal bu kuş? bir günden fazla oldumu?

kuşun sessizliği ve kabarması yeni ortam stresi olabilecegi gibi ishale baglı da olabilir.[hr]
bu kuş hasta yeni ortam stresine falan benzemiyo tabii bu benim görüşüm.
Dışkı resimlerini koydum bir bakarsanız sevinirimdün hiçbir seyi yoktu sabahleyin eşim fotoları gönderince şaşırdım bende hani ishal olabilecek gün bile geçmedi açıkcası.

eger ortam stresine baglıysa kendiliğinden geçecektir ama degilse tedavi şart.

hastalıklar kısmına grip ishal tedavisini iyice bir okuyun.

Zeynep

New member

papağan erkek ve 4-5 aylık gibi duruyor. yaştan çok emin olamadım ama %99 erkek

Mehmet

New member

hafif bir üşütme var gibi siz vitamin takviyesini yapın vitamini degiştrişdiginizde elma sirkesi koyun suyuna.ayrıca kafesin her yerini ılık suyun içine maden suyu koyarak yıkayın dezenfekte edin geçmiş olsun papaganınız erkek.

alleria

New member

MEHMET' Alıntı:
hafif bir üşütme var gibi siz vitamin takviyesini yapın vitamini degiştrişdiginizde elma sirkesi koyun suyuna.ayrıca kafesin her yerini ılık suyun içine maden suyu koyarak yıkayın dezenfekte edin geçmiş olsun papaganınız erkek.
Yardımlarınız için cok teşekkürler kafes yeni karbonatlı suyla temizlendi ishali birazda olsa azaldı dün alırken otoparka giderken biraz üşüd sanırım birde vitamin sirke dönüşümlümü kullanacağız?

Mehmet

New member

alleria' Alıntı:
MEHMET' Alıntı:
Yardımlarınız için cok teşekkürler kafes yeni karbonatlı suyla temizlendi ishali birazda olsa azaldı dün alırken otoparka giderken biraz üşüd sanırım birde vitamin sirke dönüşümlümü kullanacağız?
şimdi vitamini sabahtan suyana koy akşam al yeni su koyunca elma sirkesi koy böyle bir iki gün takviye yap .

alleria

New member

MEHMET' Alıntı:
alleria' Alıntı:
MEHMET' Alıntı:
şimdi vitamini sabahtan suyana koy akşam al yeni su koyunca elma sirkesi koy böyle bir iki gün takviye yap .
Önerileriniz için cok teşekkürler biraz daha normalae döndü sanırım 2 güne düzelir.

apple

New member

Bir de altındaki peçeteleri eğer ishalini takip için koymuşsanız ve takip ediyorsanız sorun yok...ama normal hali öyle olmamalı. Kuşun dışkısıyla temas etmemesi sağlığı için önemlidir diye biliyorum ben....geçmiş olsun tekrar....

alleria

New member

apple' Alıntı:
Bir de altındaki peçeteleri eğer ishalini takip için koymuşsanız ve takip ediyorsanız sorun yok...ama normal hali öyle olmamalı. Kuşun dışkısıyla temas etmemesi sağlığı için önemlidir diye biliyorum ben....geçmiş olsun tekrar....
Şu an yeni alışma döneminde olduğumuz için kafese temizlik ve yem ekleme haricinde müdehale etmiyoruz.İleriki dönemlerde sanırım kafes değişikliğine yönelicez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...