cinsiyet tahmini yaparmısınız:))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acemi

New member
Selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum:gulumseme: kuşlarımı yeni aldım. Cinsiyetleri hakkında tahmin yaparsanız çok sevinirim. Petshopcu açık renkli olan dişi koyu renkli olan erkek dedi:kafasi-karismis: ama pek inanmadım sizlere danışmak istedim erkek dediği yeni yeni nağmeler çıkartıyor:f10: dişi dediğinde tık yok sizlerin yorumları benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim:f10:
http://i51.tinypic.com/34rzi8i.jpg
http://i53.tinypic.com/2yv1kdy.jpg

bugrahan

New member
Cvp: cinsiyet tahmini yaparmısınız:))

merhabalar yavuz abi...kuşların cinsiyeti için ötüşlerini videoya çekip bizimle paylaşman lazım..pied türü sultanlarda dış görünüşden anlaşılmaz.:)

acemi

New member

Henüz video yakalama şansım olmadı ama erkek dediği kuş az önce nağmeli şekilde ötüyordu yani sizin tabirinizle dişiler gibi curuk curuuk deemiyordu:blank: ama kayıt edemedim telefonu bulamadım:acik-agizli-gulumseme:

bugrahan

New member

kayıt etme imkanınız olduğunda bizimle paylaşın..birde bilmeniz gereken sultanlar daha yeni geldikleri ortamda tam cinsiyet ötüşünü sergilemez..dediğiniz gibiyse erkek gibi geldi nağmeli öten..ama sabretmeniz lazım,ve yinede video olmadan tam doğru bilgi veremeyebiliriz.

acemi

New member

Arkadaşlar yorumlarınız bekliyorum lütfen ayrıca yaşları konusunda da bilgi verirseniz sevinirim heyecanımı mazur görün

bugrahan

New member

sultanlarınızın mutasyonu pied..pied türü sultanlarda dış görünüşünden cinsiyet tahmini yapmak imkansız..ötüşünün videosuyla tahmin yapılabilir..

bugrahan

New member

abi tam yaşı için ayak resimleri gerekli...biliyorum sinir oluyor insan,cinsiyet için video koy,yaş için ayağını çek:D :D :D..net gaga ve ayak resimleriyle anlaşılır..ama benim gördüğüm kadarıyla genç bir sultan..1 yaşından küçük gibi geldi..

Genç kuşlar, belki sadece birisi ötüş sergileyecek kadar ergendir ya da diğeri daha ortama alışmamıştır. Ve o yüzden ötmüyordur. Ötüyor dediğinizin erkek çıkma oranı yüksek. Ötmeyen 2. resimdekiyse bi ihtimal o da dişi çıkabilir ancak görerek birşey söylemek pek mümkün de değil. Beni düşündüren daha vahim bir durum ise bu kuşların kardeş olma ihtimalleri? Bu konuda bir malumatınız var mı? Eğer kardeşseler bence çift tutturmanız sağlıklı olmaz.

acemi

New member

valla kardeşim GBT sorgulaması yaptırmadım:F: :F: :F: aldığım yere yeni gelmişti aynı kafesten seçtim inşallah dediğin olmaz:kafasi-karismis:

acemi' Alıntı:
valla kardeşim GBT sorgulaması yaptırmadım:F: :F: :F: aldığım yere yeni gelmişti aynı kafesten seçtim inşallah dediğin olmaz:kafasi-karismis:
İnşallah'a manşallaha bırakmamak lazım. Komik birşey de yazdığımı düşünmüyorum. Olmasını hiç istemem fakat ileride sakat sultancik yavruları ile karşılaştığınızda da gülmeye devam edebilecekmisiniz düşünün. Artı olarak birbirimize hitap şekillerimize dikkat ediyoruz. Üyelerin yaşı avatarlarının altında yazmakta.

acemi

New member

Sedat bey yorum yapanın buğrahan olduğuna dikkat etmeden yazdım kusura bakmayın kuşlar hakkında tek yorum yapan o sanıyordum:blush: niyetim sizinle dalga geçmek felan değildi estağfurllah tekrar özür diliyorum abi.

bugrahan

New member

yavuz abi burda kuşlarla ilgili tek benim yorum yaptığımı düşünme..burda benden bilgili ne kişiler var kimbilir:)..dikkatini çekerim nickimin hemen altında üye yazıyor..:D

acemi

New member

Buğrahancım o an tek yorum yapanın sen olduğunu düşündüğüm için sedat abinin yorum yaptığını görmedim sensindir diye espirisne öyle yazdım asla saygısızlık gibi bir niyetim yoktu.

bugrahan

New member

eğer kuşlarda kan bağı yoksa bu düşük bi ihtimal...anne-babasının sağlıklı olmasına da dikkat edin..

acemi

New member

arkadaşlar benim piedlerin cinsiyetleri hakında yorum yaparsanız sevinim. Buğrahan kardeşim tam olarak birşey söylemek mümkün değil dedi birde siz bakın bakalım şimdiden teşekkürler.

bugrahan

New member

acemi' Alıntı:
arkadaşlar benim piedlerin cinsiyetleri hakında yorum yaparsanız sevinim. Buğrahan kardeşim tam olarak birşey söylemek mümkün değil dedi birde siz bakın bakalım şimdiden teşekkürler.
yavuz abi tam olarak birşey söylenmez dediğim resimle sınrlı olursa..videosunu koyarsan cinsiyeti anlaşılır..hiç kimsenin pied lerde dış görünüşten cinsiyet tahmini yapabileceğini sanmıyorum..:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...