cinsiyet tahmini (videolu) yaparmısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar benim kuş bazen erkek bazen dişi ötüşü sergiliyor dikkatlice izlerseniz bu videonun içindede zaman zaman erkek ötüşü yapıyor.

uzman arkadaşlar yorum yaparsa sevinirimn.

http://www.izlesene.com/video/13102011/4876481

ayrıca kuş hakındaki yorumlarınız...

bugrahan

New member
Cvp: cinsiyet tahmini (videolu) yaparmısınız.

videoyu sonuna kadar izledim ama erkeğinki gibi inişli çıkışlı ötüşler yok..ancak dişi seside yok..hareketlerine bakarak söyleyeceğim erkek..

bütün ötüşleri yok bu videoda bazen ötmeye başlıyor ve bir seferde 3 ayrı tonda ses yada bana öyle geliyor:gulumseme: çıkarıyor bende bir türlü anlayamadım cinsiyetini.

başka arkadaşlarda yorum yapsın bakalım genel kanaat ne olacak.

bugrahan

New member

o zaman ilerde tam değişik ötmeye başlayabilir..yavaş yavaş buna başladıysa erkek olma ihtimali yüksek deiğim gibi..

zaten benim kuş ancak bir kuş ötüşü duyunca ötmeye başlıyor ve hiç susmuyor. bu gün yaklaşık 4 saat evde uçtu kafese girene kadar anam ağladı.

bugrahan

New member

tabi dişi olma ihtimali de var..ne de olsa 2 si gibi de ötmüyor..bence biraz ötüşü netleşsin..kemal abinin dediği de olabilir çünkü..benimki sadece tahmindi yani görüşümü belirttim..

bugrahan

New member

zaten 10 gündür sizdeyse cinsiyet ötüşlerini sergilemez..ilk yorumumdada belirttim ikisi gibide ötmüyor..bu gibi durumlarda zaman tanımak ve kendiliğinden ötmeye başlamasını beklemek..bana sadece davranışları erkek gibi geldi..

z1rzOp

New member

benim erkek sultan geleli 5 gün oldu. aynı şekilde ötüyor ve seri hareketler benimkinde de var:gulumseme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...