Çiftleştirmek

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba ben kuşumu en yakın zamanda çiftleştirmek istiyorum ama aklıma takılan bir kaç soru var

1-Yumurtalar boş çıkarsa kaç günlüğüne yuvalığı kaldırmalıyım.
2-Yavruları beslememe gibi bir durumları olursa ne yapmalıyım.
3-Veya yavruların beslenmemesi gibi bir durum ile karşılaşmamak için ne yapmalıyım.

1) yumurtalar boş olsa bile 30 günlüğüne yuvalığı kaldırmanız yeterlidir ama benim fikrim yumurtlar boş olsa bile 3 ay dinlendirmek gerekir sonuçta kuşlarımız makine değil.
2)Beslememe durumlarında yavru şırıngayla beslenilir ama bu pek sağlıklı bir durum değildir çünkü yavrular dirençsiz olur (kursak sütünden yaralanmadıkları için )zaten 1 kaç günlük yavruyu beslemek sıkıntı bir durum. Biraz tecrübe gerektirebilir.
3)Genellikle ortam şartlarıyla alakalıdır çok rahatsız edildiğinde ve güvensiz hissettiğinde bakmayabilir bazıları ise doğuştan gelen bir içgüdü ile bakmayabiliyorlar bunun için en iyi çözüm evcil hayvanınızı güvendiğiniz bir yerden sahiplenmeniz daha iyi olur

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
1) yumurtalar boş olsa bile 30 günlüğüne yuvalığı kaldırmanız yeterlidir ama benim fikrim yumurtlar boş olsa bile 3 ay dinlendirmek gerekir sonuçta kuşlarımız makine değil.
2)Beslememe durumlarında yavru şırıngayla beslenilir ama bu pek sağlıklı bir durum değildir çünkü yavrular dirençsiz olur (kursak sütünden yaralanmadıkları için )zaten 1 kaç günlük yavruyu beslemek sıkıntı bir durum. Biraz tecrübe gerektirebilir.
3)Genellikle ortam şartlarıyla alakalıdır çok rahatsız edildiğinde ve güvensiz hissettiğinde bakmayabilir bazıları ise doğuştan gelen bir içgüdü ile bakmayabiliyorlar bunun için en iyi çözüm evcil hayvanınızı güvendiğiniz bir yerden sahiplenmeniz daha iyi olur
Peki kardeşim benim dişi kuşum hiçbir şekilde hiçbir sese tepki vermiyor geri ötüş yapmıyor. Bu gün yanına erkek papağan getirdim (arkadaşımın)
2 side tepkisiz durdular bir süre kavgada etmediler ama benimki sürekli ayagını tutuyordu erkek kuşun o yüzden saldırmalar oluyordu

Peki kardeşim benim dişi kuşum hiçbir şekilde hiçbir sese tepki vermiyor geri ötüş yapmıyor. Bu gün yanına erkek papağan getirdim (arkadaşımın)
2 side tepkisiz durdular bir süre kavgada etmediler ama benimki sürekli ayagını tutuyordu erkek kuşun o yüzden saldırmalar oluyordu
Hemen yanyana koymanız ikisi içinde iyi bir şey değil önce ayrı kafeslerde birkaç gün bekletilmesi gerekiyor sonra aynı kafeslere alınması gerekiyor tabiki saldırmalar didişmeler olucak benim kuşlarım 2 -3 yıldır eşler dahala arada didişirler

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Peki kardeşim benim kuşun tepkisizliği veya kafese hiç girmek istememesi etkiler mi kuluçka zamanını

Peki kardeşim benim kuşun tepkisizliği veya kafese hiç girmek istememesi etkiler mi kuluçka zamanını
Genel olarak evcil kuşların hepsi öyledir kafese girmek istemezler benim kuşumda 3 aylıktan beri bende dışarıya çıkmak ister çıkarırım kuluçkada da hiç bir sıkıntı yaşamadım o konuda o biraz da kuşun anaçlığına bağlı kuşum mesela normaldr yanımdan ayrılmaz ama kuluçka zamanı kafese bile elini sürdürtürken bağırır

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Peki çok teşekkür ettim kardeşim. SON birşey daha

Eğer kuşum yavruları beslemez ise nasıl birşey yapmalıyım şırınga ile besleme yapmadiklm daha önce hiç. Kendim zarar vermek veya ölmelerini beklemek istemiyorum