çiftleşme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uncheedah

New member
yaklaşık 10 gün önce aldığım hint bülbülleri en ufak bi çiftleşme belirtisi bile göstermedi taktığım yuvalarına bi çöp bile taşıdıklarını görmedim rahatsız da etmiorum her şeyleride var acaba neden çiftleşmediler bilgisi olan birisi yazabilir mi?

Cvp: çiftleşme

Beslenmelerine özen gösterin + elinizde dişi ve erkek olarak bir çift olduğuna emin olun, tüm bunlara rağmen en ufak bir çiftleşme belirtisi olmuyorsa, kuşlar daha gerekli ergenliğe erişmemiş olabilirler.

Elaman' Alıntı:
Beslenmelerine özen gösterin + elinizde dişi ve erkek olarak bir çift olduğuna emin olun, tüm bunlara rağmen en ufak bir çiftleşme belirtisi olmuyorsa, kuşlar daha gerekli ergenliğe erişmemiş olabilirler.
Bazı kuşlar çiftleşmelerini çok gizli yaparlar...O kadar çeşit kuşlarım var, çiftleşmelerini her zaman görmem, kimisi yuvalıkta çiftleşir, kimisi sahipleri yokkekn çiftleşir, kimileri de çok arsızdır denk getirdigi an çiftleşme yapar...
Elinizdeki kuşların erkek + dişi olduklarına kesin emin olunuz, tam erişkin olduklarına emin olunuz, ve her iki kuşunda çiftleşme vaktinin gelip gelmediği önemli, hint bülbülleri çok arsız bir kuş olmalarına karşın bir okadarda cinslerdir.Kuşları fazla rahatsız ettiğinizde çiftleşmez, yumurtlasa bile yumurtaları kırar ve atar, yavrulasa bile yavruları da atar ve bakmaz,kesinlikle rahatsız etmeyiniz, tüm imkanlarını sunun gerisine karışmayın...

uncheedah

New member

kuşlar kesinlikle dişi ve erkek bundan eminim ama yaşları gelmemiş olabilir ama yavruda değiller bi türlü anlamadım nie hala hareketlenme yok gerekirse fotolarını eklerim bide siz bakın cinsiyetlerine

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Mrb,Fotograflarını Eklerseniz Birde biz Bakalım..

uncheedah

New member

fotolar çok net deil ama yardımcı olabilirsiniz belki :)
http://imageshack.us/photo/my-images/10/07082011034.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/827/07082011035.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/594/07082011036.jpg/

bugrahan

New member

hint bülbülleri hakkında bilgim yok ama 10 gün önce aldım demişsin.belki daha eş tutmamışlardır...

terinc

New member

Merhaba,
Biraz zaman geçmiş ama ben yine de paylaşayım istedim. Benim bir çift hint bülbülüm var. Önceleri evde ortada bir yerde masa üzerindelerdi. Bir süre çiftleşme olmadı. Ne zaman ki, Çok ayak altı olmayan kuytu bir köşeye yerleştirdik, hemen çiftleşmeye başladılar. Yavrular aldık.
Tabiat itibariyle çok ürkek kuşlar. Yakınlarında kimseyi istemiyorlar.
Ayrıca yemini suyunu akşam/gece değiştirin. Ancak uykulu durumdalarken, elimi kafese soktuğumda kaçışmıyorlar.

uncheedah

New member

terinc' Alıntı:
Merhaba,
Biraz zaman geçmiş ama ben yine de paylaşayım istedim. Benim bir çift hint bülbülüm var. Önceleri evde ortada bir yerde masa üzerindelerdi. Bir süre çiftleşme olmadı. Ne zaman ki, Çok ayak altı olmayan kuytu bir köşeye yerleştirdik, hemen çiftleşmeye başladılar. Yavrular aldık.
Ayrıca yemini suyunu akşam/gece değiştirin. Ancak uykulu durumdalarken, elimi kafese soktuğumda kaçışmıyorlar.
eyw teşekkür ederim :) çiftleştiler heralde kafese çalılar peçete parçaları falan koymuştum yuvalığa taşımışlar çıkmıolar yuvalıkların da büyük ihtimal çiftleştiler diye tahmin ediorum :)

terinc

New member

uncheedah' Alıntı:
terinc' Alıntı:
Merhaba,
eyw teşekkür ederim :) çiftleştiler heralde kafese çalılar peçete parçaları falan koymuştum yuvalığa taşımışlar çıkmıolar yuvalıkların da büyük ihtimal çiftleştiler diye tahmin ediorum :)
Umarım Yavruları görmek nasip olur..
İlk dogduklarında fındık kadar oluyorlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...