Çiftleşme ve eş tutma

yerayliz

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba üstadlar benim erkek kusuma dişi kuş aldım bugün 4. Gün llk geldiği günde dahil her gün çiftleşme gerçekleşti yuvalik taktım erkek yuvalik girip çıkıyor dişi kuş içeri sadece kafasını uzatıyor girmiyor bu normal mi? Ayrıca günde 3-4 defa ciftlesiyorlar dişi kuş ciftlesmenin haricinde hep sırtı dönük oğluma hiç yüz vermiyor ama çiftleşiyor bu normal mi?

newceri

Active member
Dişiler yumurta hazırlığı döneminde böyle olur. Yumurta gelmeye yakın yuvalığa girmeye başlayacaktır. Anlattığınız şekilde herşey normal akışında devam ediyor görünüyor. Kuşun sağlık-kondisyon-yaş durumuna göre 1-2 aya yumurtalar gelir.

yerayliz

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Dişiler yumurta hazırlığı döneminde böyle olur. Yumurta gelmeye yakın yuvalığa girmeye başlayacaktır. Anlattığınız şekilde herşey normal akışında devam ediyor görünüyor. Kuşun sağlık-kondisyon-yaş durumuna göre 1-2 aya yumurtalar gelir.
Değişik davranışları var erkek günün büyük kısmını yuvanın içinde geçiriyor dişi çok nadir içeri giriyor 30 saniye sonra çıkıyor. Geçen gün birbirini kasırlar falan bugün baktım erkek yem yerken dışı yanına gelince gaga atıyor anlamadım gitti

newceri

Active member
Değişik davranışları var erkek günün büyük kısmını yuvanın içinde geçiriyor dişi çok nadir içeri giriyor 30 saniye sonra çıkıyor. Geçen gün birbirini kasırlar falan bugün baktım erkek yem yerken dışı yanına gelince gaga atıyor anlamadım gitti
Sultanlarda erkek kuş yuvayı hazırlar, erkek şuan yuva hazırlığında, dişi yuva hazır olunca, yumurtlama evresi başlar ve dişide yuvalıkta zaman geçirir.