Çiftleşme Sonrası Hırçınlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

externalx

New member
Arkadaşlar dün akşam kuşlarım çiftleştiler..Gözümle gördüm bunu dişide herhangi bir hırçınlık söz konusu değildi.Ancak çiftleşmeden 20 dk sonra falan dal darı vermek icin yanlarına gittim.Dişi bir iki dal darı yedıkten sonra yuvalıga girdi..sonra erkek yemek icin kafes teline yanastı.bir iki ısırıkta erkek aldıktan sonra dişi cıyaklayarak ( ki bugune kadar ilk defa böyle öttü) erkeğin üzerine atladı..ısırarak kafes zeminine düşürdü..daha sonra zeminde erkeği kovalayarak gagaladı..bu sekilde 2-3 dk hırcınlıgı devam etti..artık erkeği yuvadan almayı hesap ederken ışığı söndürmek aklıma geldi.ışığı söndürünce bıraz duruldu..10 dk kadar ışığı sönük bıraktıktan sonra tekrar actım..yine yuıvalıktan fırlayarak erkeğe saldırdı..kafesın yanına gelerek bana bıle tıssladı..tekrar ısıgı kapattım..bir müddet bekledim..yatmadan önce bır göz attım..normal görunuyolardı..problem olmadıgı ıcın kafesten almadım erkegi...sabah evden cıkmadanda baktım herhangı bır hırcınlık yoktu..acaba dişi neden böyle bir şey yapmıs olabılır?ciftleşmeden sonra bu yaptıgı normalmidir?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Çiftleşme Sonrası Hırçınlık

Evet Hakan Bey Normaldir.. Üreme Dönemlerinde Hırcın olurlar..Bu Olanlar cogu ciftte oluyor genelde.

externalx

New member

Çok sağolun Serhat Bey ;

Dün akşam ilk defa böyle görünce dişiyi erkeğe zarar vermesinden korktum işin açıkçası..Gözü dönmüş vaziyette saldırıyordu eşine :)

mahir

New member

zaten çifte atılan kuşarlı rahatsız etmemek lazım siz sadece yemini suyunu verin onlar rahat olsun yani ben öyle biliyorum yanlışsa düzeltsinler

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Evet Siz rahatsız etmeyin kendi hallerine bırakın,iyice hırcınlaşmasınlar. kulucka süreci Stressiz gecsin :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...