Çiftleşme isteği mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakamoz33

New member
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Benim fıstık (yaklaşık olarak 10-11 aylık olduğu söylendi siteden) bu aralar erkek kuşa yalaşarak sanki yavruymuş gibi sesler çıkartıyor başını erkeğe yaklaştırarak fakat erkek pek oralı olmuyor fıstığı geri yitiyor. Bunun sebebi yada sebepleri neler olabilir? Yuvalık taktım içine de saman koydum. Bu sabahta fıstık tek başına içindeydi.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Çiftleşme isteği mi?

Kuyrugunu Kaldırarak , Başını eğerek erkegin yanına gelip vıcır vıcır seslermi cıkarıyor?

yakamoz33

New member

Kuyruğuna pek dikkat etmedimde başını eğiyor ve dediğin gibi yanında yem yerken vıcır vıcır sesler çıkartıyor sanki yavru sesi gibi. Ama erkekte ona karşı tık yok aksine gagalıyarak kuşu uzaklaştırmaya çalıştırıyor. serhat kardeşim fıstık yaş olarak çiftleşmeye uygun mu?

bugrahan

New member

yakamoz33' Alıntı:
Kuyruğuna pek dikkat etmedimde başını eğiyor ve dediğin gibi yanında yem yerken vıcır vıcır sesler çıkartıyor sanki yavru sesi gibi. Ama erkekte ona karşı tık yok aksine gagalıyarak kuşu uzaklaştırmaya çalıştırıyor. serhat kardeşim fıstık yaş olarak çiftleşmeye uygun mu?
çiftleşme için gerekli olgunluğa erişmiş..doğru ortama koyun ve yanlız bırakın..biraz zaman tanırsanız eş tutabilirler..

yakamoz33

New member

Buğrahancım doğru ortam diye kastettiğin sessiz bir oda mı? Yani dikkatlerini dağıtmayacak? Şuan günlük olarak oturduğumuz televizyonlu odada duruyorlar. Peki erkeğin tavırları neden böyledir?

bugrahan

New member

yakamoz33' Alıntı:
Buğrahancım doğru ortam diye kastettiğin sessiz bir oda mı? Yani dikkatlerini dağıtmayacak? Şuan günlük olarak oturduğumuz televizyonlu odada duruyorlar. Peki erkeğin tavırları neden böyledir?
büyük ihtimalle çiftleşmeye daha hazır değil..bunun için dediğim gibi zamana gereksinizm var..eğer kuşlar sessiz bir ortamda olursa birbirlerine konsantre olurlar ve buda kızışmalarını sağlar..televizyon gibi şeyler onların dikkatini farklı yöne çeker ve çiftleşmeleri zorlanır..ayrıca bulundukları ortamda yanlız olmalılar ve siz sadece yem ve su değiştirmek için onların yanlarına gitmelisiniz..

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Erkek Hazır değilse bence Yavrulugu kaldırın... Aksi taktirde dişi kızgınlık yumurtası yapar... biraz dopingten sonra takarsınız yuvalıgı.

yakamoz33

New member

Aslında erkek arasıra nağmeli ötüşler yapıyor ama çok yeni olduğum için kur ötüşümü yoksa sıradan ötüş mü bilmiyorum. Şimdi oda değişikliği yaptım sessiz bir odaya aldım.

bugrahan

New member

yakamoz33' Alıntı:
Aslında erkek arasıra nağmeli ötüşler yapıyor ama çok yeni olduğum için kur ötüşümü yoksa sıradan ötüş mü bilmiyorum. Şimdi oda değişikliği yaptım sessiz bir odaya aldım.
sitemizde kur ötüşü mevcut..kuşunuzun sesiyle karşılaştırabilirsiniz..sessiz odaya almanız da iyi olmuş..

yakamoz33

New member

Evet o ötüşleri inceledim ama benimkinin sağı solu belli olmuyor bazen sabah ötüyor bazen akşamın bir vakti:F:

bugrahan

New member

ötüşlerinin çok olmasıda güzel..isterseniz ötüşünü yükleyin..ayrıca kızışmasına yardımcı yumurta maması verebilirsiniz..

yakamoz33

New member

Bizimkilerden dünden beri ses gelmiyor. Sabah önlerine ortaya karışık bir menü hazırladım. Menüde az fasulye az havuç ve az miktarda karnıbahar vardı:gulumseme:

bugrahan

New member

yakamoz33' Alıntı:
Bizimkilerden dünden beri ses gelmiyor. Sabah önlerine ortaya karışık bir menü hazırladım. Menüde az fasulye az havuç ve az miktarda karnıbahar vardı:gulumseme:
evet onları sağlıklı ve dinç tutmak için bu tür besinler verebilirsiniz..sağlıklı olurlarsa daha çabuk çiftleşirler ve bol yavru alırsınız..ve tabi dediğim gibi de vakit vermelisiniz..

yakamoz33

New member

Valla buğrahancım onların sağlığı için elimden gelen herşeyi yapmaya çalışıyorum. Günlük olarak meyveler veriyorum hergün farklı bir meyve. Umarım yeni odalarına çabuk adapte olurlar:gulumseme: Şuan için dediğim gibi tıkırtı gelmiyor. Bu gün ışığı olay kafama takıldı oda 14 saat gün ışığı almalı diyor bunu nasıl sağlayacağız? yani odanın aydınlık olması yeterli mi?

bugrahan

New member

yakamoz33' Alıntı:
Valla buğrahancım onların sağlığı için elimden gelen herşeyi yapmaya çalışıyorum. Günlük olarak meyveler veriyorum hergün farklı bir meyve. Umarım yeni odalarına çabuk adapte olurlar:gulumseme: Şuan için dediğim gibi tıkırtı gelmiyor. Bu gün ışığı olay kafama takıldı oda 14 saat gün ışığı almalı diyor bunu nasıl sağlayacağız? yani odanın aydınlık olması yeterli mi?
gündüzleri zaten gerekli ışığı alırlar..yatma vakitlerinde ışığı söndürebilirsiniz..kalan zamanlarda ise tıpkı sizin akşam lambayı açtığınız gibi onlara da açabilirsiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...