Çiftleri ayırsam mı-sultanlarımın türü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahir

New member
Ya kafese yuvalık taktım ve ne mülayim ne pakize 2 side girmiyor kapıya gelip bakıyo sonra geri gidiyor ve mülayim pakizeyi çok sıkıştırıyo çiftleşmek için ama pakize istemiyor ne yapmam lazım küçük bi kafes var ayırsammı ne yapmamı önerirsiniz
ve sultanlarımın türü nedir ben anlayamıyorum ve acayip merak ettim :D :D

Şimdiden teşekkürler

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Çiftleri ayırsam mı

Mahir bu işler aceleye gelmez... ikiside ne aman hazır olursa ozaman yaparlar .. Bence Ayırma sen yumurta maması . meyve sebze cimlendirilmiş tohumlar vs ile kızışmaları için takviye yap.

mahir

New member
Cvp: Çiftleri ayırsam mı

ya ben zaten çiftleşmeleri için acele etmiyorum da benim milayim biraz azgın çıktı her fırsatta dişini üstüne atlıyo dişi bu durumdan rahatsızda ondan bu konuyu açma ihtiyacı duydum

Cvp: Çiftleri ayırsam mı-sultanlarımın türü

Yanlış görmediysem kuşlarınız dişi Cinnamon ve erkek Pied. Ayrıca bu doğal süreçtir. Erkek kıvranacak dişi naz yapacak ne zaman dişi hazır olacak o zaman olur bu iş. Yuvalığa da gireceklerdir bir müddet sonra. Sadece alışmaları için biraz daha zaman tanıyın. Hazır erkeğiniz gerekli prosedürü yerine getirmeye başlamışken yavrucakları ayırıp ta üzmeyin.

mahir

New member

yorum için teşekkür ediyorum sedat abi
bi sorum daha olacak sultanlarımın kafesi çok ortalık bi yerde nasıl bişi yapcam bilemiyom odaya koysam çok sesiz çiftleşmemelerinin nüyük bi sorunuda bu bence kafes masa üstünde ve içeri girerken onların yanından geçiyoz ve rahatsız oluyorlar ben bunun sorun olduğunu düşünüyorum sizce doğrumu bu düşüncem

bugrahan

New member

mahir' Alıntı:
yorum için teşekkür ediyorum sedat abi
bi sorum daha olacak sultanlarımın kafesi çok ortalık bi yerde nasıl bişi yapcam bilemiyom odaya koysam çok sesiz çiftleşmemelerinin nüyük bi sorunuda bu bence kafes masa üstünde ve içeri girerken onların yanından geçiyoz ve rahatsız oluyorlar ben bunun sorun olduğunu düşünüyorum sizce doğrumu bu düşüncem
hiç uğramadığınız bir odaya koyabilirsiniz...çok sessiz ortam çiftleşmeleri için uygundur zaten,insanları pek görmemeleri lazım...televizyon,radyo sesinden vs. rahatsız olmayacak bir konuma koymalısınız.sadece yem ve suyunu verin.kendi başlarına bırakın..yanından çok insan geçiyorsa rahatsız olurlar ve çiftleşmekten çekinirler yani düşüncenizde haklısınız...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

Evet,Sessiz Sakin bi Ortamda dikkatleri sizde olmayacak ve birbirleri ile ilgilenicekler buda kaynaşmalarına kızışmalarına neden olcak ... :)

mahir

New member

yorum için teşekkürler bugrahan
yorum için teşekkürler serhat

bu gün çarşıdaydım ve eve geldiğimde odaya bi girdim bişeylerin başlangıcı var gibiydi ama ben gelince herşey bozuldu keşke azdaha geç gelseydim :D

oda deyişimi tamamdır orda tek başlarına canları falan sıkılmaz dimi :)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

Olur Olur Merak etme :)

bugrahan

New member

tek kuş olsaydı canı sıkılırdı...ama çift olunca anlaşırlar,birbirine yeter onlar merak etme:)

500

New member

Bu şekilde de doğru değil aslında. Şimdi oraya koyduğunuz için iyice yabanileşecekler. Eğer olayım evcilleştirmek değil ben yavru istiyorum diyorsanız doğru yapmışsınız. Fakat ben olsaydım hem bizi sık sık görecekleri hem de çok rahatsız olmayacakları bir yer ayarlardım. Sonuç olarak yarın yavru oldumu yuvalığı açıp bakacaksınız. O zaman da hayvanlar şoka girecek.

bugrahan

New member

500' Alıntı:
Bu şekilde de doğru değil aslında. Şimdi oraya koyduğunuz için iyice yabanileşecekler. Eğer olayım evcilleştirmek değil ben yavru istiyorum diyorsanız doğru yapmışsınız. Fakat ben olsaydım hem bizi sık sık görecekleri hem de çok rahatsız olmayacakları bir yer ayarlardım. Sonuç olarak yarın yavru oldumu yuvalığı açıp bakacaksınız. O zaman da hayvanlar şoka girecek.
çift kuşlar mutlaka yabanileşecektir...nerede olurlarsa olsunlar bu böyle olur,eğer evcilleştirmek isterlerse yavru bulamazlar...kuşu eğitime konsantre etmek tamamiyle çiftleştirme olanağını 0 a indirir.eğer bir insanı sık sık görürlerse çiftleşmezler.hatta "kuş insan olan yere yuva yapmaz" diye bir söz vardır...ykınlarında insan görmeleri,televizyon,radyo vs. çekinmelerine neden olur ve hiç çiftleşmezler...ve zaten yavru olduuğunda açıp bakmak zorundayız.bunun için kısa bir sürede ve çok ileri gitmeden kontrol edersek hiçbir zararı olmaz...umarım anlatabilmişimdir...

mahir

New member

valla zırt bırt yerini değiştirince kuşlar için sıkıntı oluyormuş bi süre kalsın bakalım nasıl olacak baktım orda olmuyor alırım buraya gine zaten havalar soğumaya başlayınca mecbur alacam çünki kalarüfer dairesi patladı :D kalarüferler yanmıyor ve bu kış zoba veya elektirikli ısıtıcı olacak o yüzden kışa kadar kalacak öyle bakalım

bugrahan

New member

mahir' Alıntı:
valla zırt bırt yerini değiştirince kuşlar için sıkıntı oluyormuş bi süre kalsın bakalım nasıl olacak baktım orda olmuyor alırım buraya gine zaten havalar soğumaya başlayınca mecbur alacam çünki kalarüfer dairesi patladı :D kalarüferler yanmıyor ve bu kış zoba veya elektirikli ısıtıcı olacak o yüzden kışa kadar kalacak öyle bakalım
evet çift kuşlarda pek sık yer değişimi yapmamalısınız.serhat abinin de dediği gibi sessiz ortamda kalmaları lazım...bu şekilde alışırlar sen merak etme hatta öncekinden daha çok severler sessiz ortamı kuşlar...:)

mahir

New member

onların rahat olamsı en önemlisi zaten inş orda rahat ederler ama hava soğumaya başlayınca mecbur alcam yine bu tarafa kışın buralar çok soğuk olurda :D

bugrahan

New member

değiştirdikten sonra tekrar dediğim ortama koyun ve rahatsız etmeyin...eş tutarlarsa ilerde mutlaka çiftleşeceklerdir:)

mahir

New member

araları çok iyi zaten de dişi utangaç biraz sorun dişiden kaynaklarnıyor :D hayırlısı olsun bakalım
cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum

mahir

New member

vallahi billahi öyle ya illa biraz peşlerindenm koşturcaklar içleri rahat etmio yoksa :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...