ÇİFT SULTAN PAPAĞANI

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba arkadaşlar
9 aylık dişi sultan papağanımın yanına 1,5 yaşında erkek aldım.
1 hafta kadar ayrı kafeslerde tuttum. 1 haftadır da aynı kafeste yaşamaya başladılar.
benim sorunum yeni aldığım erkek dişiye karşı çok yabani davranıyor yem bile yedirmek istemiyor ve dişiyi ısırmaya çalışıyor. Ayrı bir yemlik koymam mı gerekiyor acaba
Yada elektrikleri mi tutmadı. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Aralarında problemler varsa tekrar ayrı kafeslere koyabilirsiniz.
Hemen birbirlerine alışmaları çok zor zaten. Böyle problemler yaşamanız doğal. Dikkat edin birbirlerine zarar vermesinler.

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Aralarında problemler varsa tekrar ayrı kafeslere koyabilirsiniz.
Hemen birbirlerine alışmaları çok zor zaten. Böyle problemler yaşamanız doğal. Dikkat edin birbirlerine zarar vermesinler.
Tşkler cevap için. Takip ettiğim kadarıyla birbirlerine zarar vermiyorlar fakat bir şeyler yerken diğeri de yemek isterse o zaman biraz hırçınlaşıyorlar.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
yemek konusu ilk başlarda çok normal. Zamanla alışırlar. Dikkat edin birbirlerine zarar vermesinler.

Flakel

New member
Bende dün aldım erkeğime arkadaş ama dişimi erkek mi bilmiyorum çok sert davranıyor hatta tüğünü kopardı 4 aylık yavrunun ama zamanla alışırlar diye düşünüyorum

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bende dün aldım erkeğime arkadaş ama dişimi erkek mi bilmiyorum çok sert davranıyor hatta tüğünü kopardı 4 aylık yavrunun ama zamanla alışırlar diye düşünüyorum
Keşke hemen aynı kafese koymasaydınız biraz birbirlerine alışmaları için 10 gün kadar ayrı kafeste tutabilirdiniz.
Benim dişi 9 aylık erkek 1,5 yaşında çiftleşme için biraz erken sanırım değil mi?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Papağan Türleri, Diğer Evcil Hayvanlar
Bişey soracağım... Peki başka kafes yoksa ne yapmalıyız?! Yani sırf onun için yeni bir kafes almamız mı lazım:confused::confused: