Cennet papağanı hakkında bilgi lütfen..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Özzlem

New member
Merhaba..
Çift olarak cennet papağanlarım var cinsiyet ayrımını kuyruklarından yapabiliyorum ancak.. Dişi olanın baş kısmı erkeginki gibi koyu siyah degil açık rengi :nasil: anlamadım normal olan bumu yoksa bi sorunmu var. Yaş bakımından?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Cennet papağanı hakkında bilgi lütfen..

1. Ayak arası yöntemi: Dişi kuşların ayaklarını arası genellikle daha fazla açıktır.Erkeklerinki daha az.Ayaklarına bakılması gereken zaman kuşun kabarık durup kendini temizlediği zaman ve ya uyumaya çalıştığı zamandır.Genelde disiler, ayak araliklari daha genis olarak tünerler.

2. Uçuş Hızı: Kuşların uçuş özelliklerine bağlıdır.Erkekler genellikle daha hızlı daha seri uçarlar.Keskin dönüşler yaparlar.Dişiler daha yavaş uçarlar.Erkekler havalanmak için daha az kanat çırparken dişi kuşun daha çok kanat çırpdığı fark edile bilir.

3. Kuyruk yöntemi: Kuyruklara bakılarak yapılır kuyruklar sivri olan erkek.Yelpaze gibi olan dişidir.Bu ayrım kuşlar yanyana iken ve bir işle meşgul olmadıkları zaman bakılmalıdır.

Özzlem

New member

SERHAT' Alıntı:
1. Ayak arası yöntemi: Dişi kuşların ayaklarını arası genellikle daha fazla açıktır.Erkeklerinki daha az.Ayaklarına bakılması gereken zaman kuşun kabarık durup kendini temizlediği zaman ve ya uyumaya çalıştığı zamandır.Genelde disiler, ayak araliklari daha genis olarak tünerler.

2. Uçuş Hızı: Kuşların uçuş özelliklerine bağlıdır.Erkekler genellikle daha hızlı daha seri uçarlar.Keskin dönüşler yaparlar.Dişiler daha yavaş uçarlar.Erkekler havalanmak için daha az kanat çırparken dişi kuşun daha çok kanat çırpdığı fark edile bilir.

3. Kuyruk yöntemi: Kuyruklara bakılarak yapılır kuyruklar sivri olan erkek.Yelpaze gibi olan dişidir.Bu ayrım kuşlar yanyana iken ve bir işle meşgul olmadıkları zaman bakılmalıdır.

emegine teşekkür ederim ama bunlar hakkında bilgim vardı. Renk uyumu biraz degişik onun nedenini ögrenmek istiyordum. Aceba yaşınımı gösteriyor ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

Rica Etsem Kuşlarınız değişik Acılardan Bİr kac Fotolarını Paylaşabilirmisiniz?

Özzlem

New member

paylaşırım tabiki ama renk uyumu malesef profesyonel olmadıgı için fotograf makinesi net bi şekilde belli olmuyo.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

Resim Gözükmedi bende

Özlem hnm resim kaynağı olarak fotoğraf makinanızın SD kartının yolunu yazmışsınız. Siz evden bu yoldaki resmi görebilirsiniz "file:///I:/DCIM/101MSDCF/DSC00486.JPG" lakin, bizim buradan sizin PC'de takılı olan SD kart ya da flashta ki resmi görebilme şansımız yok. Bu yüzden öncelikle bu resmi internete yüklemelisiniz. Forumumuz da http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-resim-yukleme-126.html konu detaylı olarak anlatılmaktadır. Teşekkürler...

Özzlem

New member

iğne yöntemi ne oluyor?

cinsiyeti bakımından sorunum yok aslında. Sadece baş tarafındaki renkler dikkatimi çekti o kadar onu ögrenmek için resmini eklemiştim.

:huh: valla bu konuda benim de bir bilgim yok, bilimsel olarak bir izahı olmadıkça doğru bile olsa ben misyon gereği bu yöntemi deneyemem.

buneya' Alıntı:
Ben zaten yapamam ki böyle birşey ama bana saçma geldi tespit şekli
Bunun saçmalıkla ne alakası var...:mad: denenmiş bir yöntem...Sizde deneye bilirsiniz denemesi bedava...erkek ve dişi olarak kesin bildiğiniz kuşlarda deneyin ondan sonra karar verin...Kuşlarda erkeklerde yuvarlak '' O '' harfi, dişilerde İki ayak arası '' I '' harfi çizdiğini göreceksiniz...Kimse yanlış anlamasın hatta bunu kendinizde bile deneyebilirsiniz...İnsanlarda erkekte tam tersi '' I '' harfi , bayanlarda yuvarlak 'O'' harfi çizdiğini göreceksiniz, deneyiniz, kimseden para talep etmiyoruz denemesi bedava...:f10::f10:

[hr]
Elaman' Alıntı:
:huh: valla bu konuda benim de bir bilgim yok, bilimsel olarak bir izahı olmadıkça doğru bile olsa ben misyon gereği bu yöntemi deneyemem.
Sedat kardeş bunu senda dene , kimseden para talep etmiyoruz, erkek ve dişi olarak kesin bildiklerinde dene dogruyu göreceksin...Her dogru bilisel e dayanmıyor...:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...