Cennet Papağan sahiplenmek istiyorum acaba çift mi almalıyım tek alsam olur mu?

Almeda

New member
Merhaba bu forumu uzun zamandır biliyorum. Arkadaşım sizin sitenizde vakit geçiriyordu. Yardım edebileceğinizi düşünerek geldim.

Cennet papağını sahiplenmek istiyorum ama kafamı karıştıran sorunlar var.

Acaba tek başına cennet papağanı bakabilir miyim? Eş ister mi? Yoksa eş mi almalıyım?

İlk etapta kafes falan alacağım yanında nelere ihtiyacım var suluk vs. şu yemden,ilaçtan al diyebilir misiniz?

Ustunbey

New member
Cvp: Cennet Papağan sahiplenmek istiyorum acaba çift mi almalıyım tek alsam olur mu?

Cennet papağı nı değil eğer karınca bile baksanız mutlaka eş ihtiyacı olacaktır tabiat gereği ilk başta tabi ki eşsiz tek başına besleyebilirsiniz.. Kafes ölçüleri cennet için bilmiyorum onu internetten bulabilirsiniz ama yemlik suluk gaga taşı (mineral içerikli) ve kuş kumu alabilirsiniz..

Almeda

New member
RE: Cvp: Cennet Papağan sahiplenmek istiyorum acaba çift mi almalıyım tek alsam olur mu?

Ustunbey' Alıntı:
Cennet papağı nı değil eğer karınca bile baksanız mutlaka eş ihtiyacı olacaktır tabiat gereği ilk başta tabi ki eşsiz tek başına besleyebilirsiniz.. Kafes ölçüleri cennet için bilmiyorum onu internetten bulabilirsiniz ama yemlik suluk gaga taşı (mineral içerikli) ve kuş kumu alabilirsiniz..
Cevap için teşekkürler. Tek başına alınca kendine zarar veriyor vs. diye bir şeyler duymuştum, ondan sordum.

Cvp: Cennet Papağan sahiplenmek istiyorum acaba çift mi almalıyım tek alsam olur mu?

Murat bey merhaba
Cennet veya sevda papagani beslemek ve egitmek istiyorsaniz eger yeme dusmemis veya yeni yeme dusmus yavru almanizi ve ev uretimi almanizi tavsiye ederim bunun sebebi yavrudan beslediginiz zaman size alismasi daha kolay oluyor aranizda iyi bir bag olursa eger yanina es alsaniz bile ilk tercihi siz olabilirsiniz buda ilgi alaka ve guvene baglidir