Capkın 'ın cinsiyet ve yaşı hakkında tahmin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sioux

New member
Öncelikle herkeze iyi günler dilerim. Çapkın 4 gün önce eve aldığım bir kuş, onu çok güzel eğittim elime alıyorum bütün evi gezdiriyorum uçuyor geliyor beraber çekirdek çıtlatıyoruz, seviyorum vb.

Erkek olduğuna ve şeklinin dahada güzelleşip toparlanacağına güvenerek aldım fakat ona çok alıştım geri vermek istemiyorum, kıyamıyorum.

-Kafasındaki tüyleri çok cılız diğer lutinoların kafasındakiler tac gibi durmasına rağmen bununkiler biraz cılız
-Tek ton ötüyor (cik, cik) bu yaşının küçük olmasındanmı yoksa dişi olmasındanmı? (yaşı küçük olan erkek kuşlarda tek ton ötermi)
-Kafası kel bu iyileşirmi?

Eğer bu saydığım maddeler olursa nekadar zamanda olur?

*Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

fuat

New member
Cvp: Capkın 'ın cinsiyet ve yaşı hakkında tahmin

evet bende bu konuda bilgilenmek isterim benm kuşta aynısı gibi ve aynı şikayetlerim var

farukbas77

New member

kafasındaki tüylerin tekrar çıkması güzel ve sağlıklı çıkmasını istiyorsanız yulaf vb verebilirsiniz.Sitemizde ki bakım bölümünden bulabilirsiniz.Cinsiyet için de kuşunuzun türü lutino ve lutino türlerinde dış görünüşten cinsiyet tahmini yapılamaz.Ötüşleri melodik olduğunda erkek demektir.Ama 4 gün çok kısa bir süre bu kadar kısa eğitmeniz güzel ama kafes eğitimi yapmanız çok zor olur bundan dolayı 1-2 hafta kadar sadece günlük su değiştirin ve yemini tazeleyin onu dışında rahatsız etmeyin.

mahir

New member

eğer kuş yavru ise kafasının üstündeki tüylerin az olması normal
evet yavru sultanlarda tek ton öter
bu türlerde dış görünüşten cinsiyet anlaşılmaz ancak ötüşlerden ama ötmesi için 4 gün az biraz süre tanımalısınız

Sioux

New member

Hmm erkek olduğunu asıl anlamam için nekadar süre tanımalıyım?

Sioux

New member

Daha süremiz var yani anladım. Ya başka türlü bunun cinsiyetini öğrenme gibi bi şansımız yokmu? Ne bilim altına fln baksak?

teXas

New member

arkadaşlar ben de yeni bir başlık açmadan buradan sormak istedim çünkü aynı problem var. sultanım hemen hemen aynısı ben de bilmiyorum dişi mi erkek mi olduğunu ama bu türler için anlaşılmaz diyorsunuz... 2 haftadan beri sultanıma bakıyorum ve başını bile okşatmaya başlattı çok uysal bi sultan fazla hareketi yok ve ötmüyor..

az hareketi olması ve ötmemesi daha yavru olduğu için mi??? sultanım en fazla 2 aylık...

(aslında sioux sende cevap verebilirsin, senin sultan nasıl? hareketli mi ötüyor mu?)

mahir

New member

2 aylık sultan daha çok çok ufak olduğu için ötmemesi normaldir bende 4 aylık bi sultan var erkek olduğunu daha yeni anlıyorum

teXas

New member

sağolun yardımlar için, asıl ötüşler 4. aydan sonra başlar da benim sultan neredeyse hiç ötmüyor onun için endişelendim acaba bi sorun var mı diye? bide hareketsiz oyun fazla oynamıyor yemeğe iniyor suyunu içiyor o kadar...

farukbas77

New member

4-5 günde hemen hareketlenmesi beklenemez.Sizin evinizi ve sizi yabancı olarak algılıyor.Bundan dolayı 1-2 hafta sonra anca alışacak demektir.2. haftadan sonra ele alıştırma eğitimine başlayabilirsiniz.

bugrahan

New member

normal bir sultan 5. aydan itibaren gerçek ötüşlerini sergiler..bu 6 aya da uzayabilir..kuşunuz 6 aylık ya da daha büyükse sizin evinizde ona 1 ay zaman tanıyın ortama alışınca öter.ama kuş 6 aylıktan küçükse kuşun 6 aylık olmasını bekleyeceksiniz..hareketsiz olma yeni kuşlarda görülür..ilerde düzelecektir merak etmeyin.

Sioux

New member

teXas' Alıntı:
arkadaşlar ben de yeni bir başlık açmadan buradan sormak istedim çünkü aynı problem var. sultanım hemen hemen aynısı ben de bilmiyorum dişi mi erkek mi olduğunu ama bu türler için anlaşılmaz diyorsunuz... 2 haftadan beri sultanıma bakıyorum ve başını bile okşatmaya başlattı çok uysal bi sultan fazla hareketi yok ve ötmüyor..

az hareketi olması ve ötmemesi daha yavru olduğu için mi??? sultanım en fazla 2 aylık...

(aslında sioux sende cevap verebilirsin, senin sultan nasıl? hareketli mi ötüyor mu?)
Benim sultan mükemmel ötüşleride var ötüyor fakat tek ton. Ben kuşumu salıyorum geri sokuyorum, öpüyorum avucuma alıyorum. Evin heryerini gezdiriyorum Çapkın 'la mutluyuz fakat cinsiyetten yana bir sıkıntım var, dişiyse erkek alacağım onun icin :)

Sioux

New member

Birine daha gösterdim %70 erkek bu. Benimle fln çok ilgileniyor çünkü. Kızışmaya başladığında eşini alıcam :)

Eşref

New member

Benden sana bir tavsiye yuvarlak tipteki kafesini aciliyetle değiştir dostum ciddi anlamda psiklojik soruna sebep olabiliyor.

Tünekler içinde dut dalı öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...