Canlı olmasına rağmen kafeste yerde

Merhaba,

Yaklaşık 5 gün önce evde üretim yapan bir hanımefendiden 40 günlük sultan aldım. Anne sahiplenmemiş, hanımefendi de yumurtaları petek üzerinde ısıtarak yaşatmış. Kuş sağlıklı herhangi bir rahatsızlığı yok allaha şükür. Şırıngadan çekindiğim için kaşıkla mama yaparak 12 saatte bir besliyorum. Kafeste durmak istemiyor. Beni annesi sandı sanırım beni görünce çıldırıyor. Kafesi açar açmaz parmağımdan tırmanarak omzuma geliyor.koltukta yatarken göğsümde geziniyor hatta kenara bıraktığımda durmuyor uçarak yine kafama veya omzuma geliyor felan. Malum akşam yatarken kafese koymam gerek. Yalnız kafeste iken tünekte biraz durup ışığı kapatınca kafesin altında köşeye gidip duruyor. Kabarık değil, gözlerini kısmıyor, bir ayağı havada da değil, mama yemesinden dolayı hafif ishali var fakat ishal de denemez yani gayet toplu bir dışkı ve popsunda da dışkı yok. gayet rahat hareket ediyor ev içerisinde. Kafes 40x40x50 acaba kafes boyutundan mıdır diye yeni kafes sipariş ettim 55x55x70 boyutunda. Bunun sebebi beni paronayak etti diyebilirim. Merakımı giderirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Hüsna

New member
:)benim yavrummm..yalnız kalmak istemiyordur,pearl olan mı..şuan bitane var bende oda yerde büyüycek daha o.uyumaya iniyor...

Sabah resmini atarım. Acaba yavru olmasından mı yerde duruyor. Ama normalde tünekte de durabiliyor yani. Kafamda deli sorular.

Hüsna

New member
Yavru olduğundan..sıkıntısı olursa kendini isal olarak belli eder isal yoksa korkmayın yere yem koyun kırmaya çalışsın..bendeki de kafeste durmak istemiyor..sürekli seviyoruz napalım:))üstelik acıkınca mutfağa gidip bana bağırıyor gel mama yap diye :)))))

Hüsna

New member
Haklısınız....Kase içinde yerde olsun ben öyle yaptım hep...suluğunu dün yukarı kaldırdım öğrenmiş su içmeyi

Hüsna

New member
Siz aşağı koyun dün içmeye başladı..aralarında 3 gün var..suluğun ne işe yaradığını öğrenince yukarı koyun...ben çekirdek açıp verdim,o susattı..yumurta maması yiyor kendi ekstradan susar..sizin verdiğiniz mamadan ihtiyacı olan suyu alıyor zaten ama,maksadımız kendini beslesin öğrensin...siz içinizi ferah tutun....sağlıklı bir kuşunuz var
İnsanlar petşoptan yabani hayvan alıp onu nasıl eğitirimin derdinde ..hiçbirisi sizinki kadar sevecen olmaz....düşünün bunlar ya bizi kuş sanıyor,yada kendini insan:))

Hüsna

New member
Kuşunuzun bebeklik fotoları açtığım konuda mevcut dilerseniz bakabilirsiniz(yumurtaları kolorifer peteğine koydum...başlığı altında)

Hüsna

New member
Ewt :) rahat olun sitrese gerek yok boncuklu salıncak belki oyalar onu kafeste.birde zaten kafeste rahat edemiyor dışarı çıkmak istiyor yerde durması ondanda olabilir ama yerden beslenmeye alışıklar henüz kuvvetle muhtemel ondandır .şuan bendeki kucakta mama istiyor ve susmuyor ,sabah verdim sussun diye 4de de verdim yine istiyor ama bu defa vermiycem.:D

Bende yemleri karıştırıp (dal darı,kuş kumu,çekirdekli karışık yem) yere serdim.uğraşıyo onlarla ama kıramadı henüz :) bakalım mama vermedim bu akşam, sabah vericem yavaş yavaş kesmeye çalışıyorum mamayı.sırf rahat etsin diye de büyük papağan kafesi aldım kargoda henüz. Bu arada sizin küçük kız adı mutlu diyince kıramadım :)) hanımla konuştuk adı mutlu olarak devam ediyo :)

Hüsna

New member
Yulaf tohumunu kırar mutlaka kafese koyun,haftada 1 yada 2 kere yumurta haşlayın çok pişsin,üstüne havuç rendeleyip ekmek kurusu ezerek serpin ve maydonoz doğrayıp salata yapın çok seviyor...

Son düzenleme: