Cango çok mu yaramaz ? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hülya

New member
Bugün başımıza gelen bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim :) Alışverişe giderken Cango'yu kafesine kapattım balkon kapısı açık olduğu için.Kapattığımdan çok eminim çünkü benim arkamdan annem ne olur ne olmaz diye kontrol ediyor :) (Ayrıca ben onu küçük kapıdan salıyorum ) Eve geldiğimiz de Cango kafesin üzerinde oyuncak köpeği ile oynuyordu :) kafesin büyük kapısı açıktı.

Sizce Cango yaramaz mı akıllı mı :) gerçi çocuklar için söylenilen bir şey var akıllı çocuk yaramazdır diye :) Başım dertte sanırsam kafese ayriyeten kilit mi taksam ? :)

bugrahan

New member
Cvp: Cango çok mu yaramaz ? :)

normal olarak sultan papağanları kafes kapısını açamazlar,o zaman kafesinizi değiştirin...ya da tam kapatmamış olabilirsiniz,kafesten kaçan kuş çok gördüm ama hiçbiri kapıyı açarak çıkmamıştı:)....kafes kapısı onun açabileceği şekildeyse o zaman dediğim gibi kafesini deiştirmelisiniz...

Hülya

New member

bugrahan' Alıntı:
normal olarak sultan papağanları kafes kapısını açamazlar,o zaman kafesinizi değiştirin...ya da tam kapatmamış olabilirsiniz,kafesten kaçan kuş çok gördüm ama hiçbiri kapıyı açarak çıkmamıştı:)....kafes kapısı onun açabileceği şekildeyse o zaman dediğim gibi kafesini deiştirmelisiniz...
Kafesi yapan çok güzel yapmış :) 2 adet kapısı var biri büyük biri küçük her ikisin de de dıştan kilit gibi bir şey var resmi ekledim :) ama açtığından eminim ilk yazı da yazdığım gibi ben küçük kapıyı kullanıyorum büyük kapı açıktı :) :)

Benim de bir sultanım kafesinin bir kapısını açabiliyordu. O kapının yayı çok yumuşak olduğu için açıp çıkıyordu. Ben kafesin o kapısına plastik cırtlardan attım 2 tane sorun kalmadı. Özetle akıllı ve keşfetmeye meraklı ve huzurlu bir sultanınız var. Ne mutlu size.

Artı olarak ben kafesinin kapısını kapatmaya çalışan sultan bile gördüm. Zavallım dışarıda nasıl bir muamele görmüşse. Sırf göstermek için kafesinin kapısını açtıklarında deli gibi aşağı atlayıp kafes kapısını çekip kapatmaya çalışıyordu. Düşünün yani o derece korkutmuşlar.

Bu yüzden sizinkisi çok şanslı...

bugrahan

New member

büyük kapıyı açamayacağından eminseniz başka bir sebebi olabilir,belki tam kapatmamışsınızdır açması kolay olmuştur...kafesin kapısını açıp açamadığını gözlemleyin,mesela kafesin kapısını kapatıp uzaktan izleyin...kafesi değiştirmesseniz.küçük bir kilit takabilirsiniz.bu arada kafesiniz çok renkli ve güzel ancak sultanlar kolay hareket edebileceği alanları severler.içindekileri biraz azaltırsanız daha rahat olur diye düşünüyorum:)

Hülya

New member

Elaman' Alıntı:
Benim de bir sultanım kafesinin bir kapısını açabiliyordu. O kapının yayı çok yumuşak olduğu için açıp çıkıyordu. Ben kafesin o kapısına plastik cırtlardan attım 2 tane sorun kalmadı. Özetle akıllı ve keşfetmeye meraklı ve huzurlu bir sultanınız var. Ne mutlu size.

Artı olarak ben kafesinin kapısını kapatmaya çalışan sultan bile gördüm. Zavallım dışarıda nasıl bir muamele görmüşse. Sırf göstermek için kafesinin kapısını açtıklarında deli gibi aşağı atlayıp kafes kapısını çekip kapatmaya çalışıyordu. Düşünün yani o derece korkutmuşlar.

Bu yüzden sizinkisi çok şanslı...
yay yokta dışarıdan telden geçme bir şey yapmış benim tahminim o teli iterek açtığı yönün de çünkü çok meraklı :) meyve taktığım mandalları ve meyve sepetlerini yerinden çıkartmaya çok meraklı hoşuna gidiyor bir şeyleri çıkartıp atmak.Hele saçımdaysa tokalarımı çıkartıp atmayı çok seviyor :)

Teşekkür ederim Cango da ben de çok şanslıyız :) sizin gibi dostlarımız var.[hr]
bugrahan' Alıntı:
büyük kapıyı açamayacağından eminseniz başka bir sebebi olabilir,belki tam kapatmamışsınızdır açması kolay olmuştur...kafesin kapısını açıp açamadığını gözlemleyin,mesela kafesin kapısını kapatıp uzaktan izleyin...kafesi değiştirmesseniz.küçük bir kilit takabilirsiniz.bu arada kafesiniz çok renkli ve güzel ancak sultanlar kolay hareket edebileceği alanları severler.içindekileri biraz azaltırsanız daha rahat olur diye düşünüyorum:)
aksine büyük kapıyı açtığını düşünüyorum :) çünkü dediğim gibi ben küçük kapıyı açıyorum ona alışsın istiyorum.büyük kapıyı hiç açmıyorum.resimden herhalde çok dolu gözüküyor.çok rahat hareket edebildiği alanı var :) teşekkür ederiz ilginize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...