Büyüdügü kuşla çiftleşirmi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagocusero

New member
1 Tane Sultan Papaganım Var Daha Yavru Yanına 1 Eş almayi düşünüyorum çünkü Çok Halsiz ve Çok Sesizleşti Son Günlerde Yanına Onun Gibi Yavru Bir Eş Alsam Büyüyünce Çiftleşmeme Şansı Ola Bilirmi Yoksa Öyle Bir Sorun Olmazmı Yanı Çifleşirmi Büyüdügü kuşla ?? Lütfen Yardımcı Olun :(

Mehmet

New member
Cvp: BÜYÜDÜGÜ KUŞLA ÇİFLEŞİRMİ

öncelikle konu açmadan önce kuralları okuyun konunun uygun yerde açılması için dikkat edin konu başlıklarını büyük harfle yazmayın.
şimdi gelelim sorunuzun cevabına şöyle sizdeki kuş diyelim bir zaman sonra erkek çıkacak aldıgınız kuşta diyelim erkek çıkacak nasıl çiftleştirceksiniz yani yavru kuşlarda cinsiyet oalyını tahmin etmek oldukça zor. ona göre davaranın derim.

sagocusero

New member
Cvp: Büyüdügü kuşla çiftleşirmi ?

Sırf daha yen i kuşum için üye oldum kusra bakmayın kuralları ve yerlerini daha ögrenemedim :( küçük dedi isem cinsiyeti anlaşılmıcak kadar küçük deil .. yani bizim kuşun cinsiyeti %100 belli alcagımda onun gibi olucak :( ben alıştırmak istiyorum fakat bana karşı çok soguk hırlıo sanki :( hiç 1 kuşum böyle olmamıştı :( kapısı hep açık bazen çıkıo ama kafesin yerini bulamıo benide yanına yaklaştırmıyor :( 3 kere elimi kanattı :( lütfen Yardım :(

Mehmet

New member

bir resim ekle kuşunuzun cinsiyetine bakalım.ayrıca ayak resimlerini ekleyin yaş tahminide yapabilelim :super:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

sagocusero' Alıntı:
1 Tane Sultan Papaganım Var Daha Yavru Yanına 1 Eş almayi düşünüyorum çünkü Çok Halsiz ve Çok Sesizleşti Son Günlerde Yanına Onun Gibi Yavru Bir Eş Alsam Büyüyünce Çiftleşmeme Şansı Ola Bilirmi Yoksa Öyle Bir Sorun Olmazmı Yanı Çifleşirmi Büyüdügü kuşla ?? Lütfen Yardımcı Olun :(
Eğer Erkek,Dişi Olursa tabiki ciftleşir yani biz kardeşiz olayı olmaz Merak etmeyin :D

sagocusero

New member

Çok saolun o canımı sıktı :) Ozaman bugun benim kuşuda götüriyim %100 Cinsiyetini Ögreniyim interneten baktıgım kadar erkek çünki yanakları tup tutuncu :) ona ögre bugun 1 eş aliyim yanına :D herkese teşekkürederim .

Mehmet

New member

sagocusero' Alıntı:
Çok saolun o canımı sıktı :) Ozaman bugun benim kuşuda götüriyim %100 Cinsiyetini Ögreniyim interneten baktıgım kadar erkek çünki yanakları tup tutuncu :) ona ögre bugun 1 eş aliyim yanına :D herkese teşekkürederim .
yanaktaki beneklerle erkek olmasınının bir alakası yok halk arasında dolaşan tabirlere pek inanmayın ayrıca fotograf istedim bir tahmin yürütebilmek için belki dişi ? ötüş videosu da koyun ayrıca :super:

sagocusero

New member

Dedigim gibi bugunlerde çok moreli bozuk hiç ötmüyor bile diye blirim :(( Foto Çekiyim ozaman Ayak ve Görüşünü çekcem .. FOTOLARI ÇEKTİM FAKAT NASIL KOYUCAGIMI BULAMADIM :(

[hr]

Resimler bunlar Daha çektirmedi ürktü biraz bende zorlamadım daha fazla ..

Güzel bir lutino mutasyonu maşallah. Ancak bahsettiğiniz gibi yavru da değil genç bir kuş. Bu mutasyonda dış görünüşten cinsiyet tahmini yapılamaz. Ancak ötüşlerini değerlendirerek cinsiyetini anlayabilirsiniz. Forumumuzda ki dişi ve erkek sultanların ötüş videolarıyla kendi kuşunuzun ötüşünü karşılaştırın. Benim tahminim dişi olduğu yönünde fakat dediğim gibi sadece tahmin ediyorum. Ötüşlerini değerlendirmeden cinsiyetinden emin olamazsınız.

sagocusero

New member

Yani suanda Bu kuş yavru deil büyük bir kuşmu yanni eş alsam çiftleşir öylemi ?? :( ( ötüşü suana kadar hiç melodi yapmadı Sadece Vikkkk Diye Ötüo hemde aşırı yüksek bir ses tonu ile )

farukbas77

New member

Küçük olma ihtimali var ama erkek olupta böyle ötüyor olabilir.Erkek sultanların çoğu 4 aylıkken melodik ötmeye başlar ama erkekse dediğim gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...