burun deliklerinin kızarması ve tıkanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hülya

New member
Cvp: burun deliklerinin kızarması ve tıkanması

Kapalıyken ötmeleri kafesten çıkmak istedikleri için oluyor genelde ilgi çekmek istiyor olabilir evde rahatsız edecek bir ses falan var mı yakından gelen başka kuş sesi falan.

Hülya

New member

Doğaları gereği ötüyorlar iyice alıştığı içinde ötebilir bu aralar dediğiniz için ondan sordum birşeyden mi rahatsız oldu diye ama öyle bir durum söz konusu değilse neşesi yerinde olduğu için alıştığı için ötüyordur.Çok rahatsız edici ötüyorsa üzerine kafesi tamamen kapatmayacak bir örtü örtüp ötmesini engelleyebilirsiniz.

o benimkinde bi işe yaramıyo varlığımı bildiğinde susmuyo örtsem bile bazen başımı şişiriyo açıkçası

he bi de gelinle mi uğraşıcam 2 yaşına kadar gelin almamayı düşünüyorum eş alınca benim papucum dama atılırmış o yüzden uzun süre istemiyorum:gulumseme:

Hülya

New member

serdar73mavi' Alıntı:
he bi de gelinle mi uğraşıcam 2 yaşına kadar gelin almamayı düşünüyorum eş alınca benim papucum dama atılırmış o yüzden uzun süre istemiyorum:gulumseme:
O zaman ötüşleri ile size mutluluklar :gulumseme: Gelin kız yakışırdı Kral'a şöyle güzel bir kraliçe :gulumseme:

valla bi ara ciddi ciddi düşündüm ama bana olan ilgisi azalırmış o yüzden vazgeçtim:kararsiz: ama genede güzel iii huylu fazla çirkef olmayan kafesini çekip çevirebilecek hanım hanımcık beni oğlumdan koparmıcak bi kuş tanıyosanız söyleyin aklımda bulunsun

Hülya

New member

serdar73mavi' Alıntı:
valla bi ara ciddi ciddi düşündüm ama bana olan ilgisi azalırmış o yüzden vazgeçtim:kararsiz: ama genede güzel iii huylu fazla çirkef olmayan kafesini çekip çevirebilecek hanım hanımcık beni oğlumdan koparmıcak bi kuş tanıyosanız söyleyin aklımda bulunsun
:gulumseme: Çok güzel tarif etmişsiniz bulursak öyle bir dişi hemen Kraliçe yapalım sizin oğlanı baş göz edelim.:gulumseme:

pc den de bi görüştürürüz beğenirlerse birbirlerini düşünebiliriz siz de aracı olun yuva yapmanın çok sevabı olurmuş torunlardan birine isminizi bile veririm:gulumseme::gulumseme:

Hülya

New member

serdar73mavi' Alıntı:
pc den de bi görüştürürüz beğenirlerse birbirlerini düşünebiliriz siz de aracı olun yuva yapmanın çok sevabı olurmuş torunlardan birine isminizi bile veririm:gulumseme::gulumseme:
:gulumseme: Peki madem ben araştırmalara başlıyayım aracı olmaya çalışayım, isim olarak Hülya tuhaf olur ama MUTLU koyalım biz ismini onun :gulumseme:

tabi size bırakıyorum torunlarımın isimlerini:gulumseme: bu arada kaç yavru çıkıyo yumurtadan genel olarak

Hülya

New member

serdar73mavi' Alıntı:
tabi size bırakıyorum torunlarımın isimlerini:gulumseme: bu arada kaç yavru çıkıyo yumurtadan genel olarak
Kuştan kuşa göre değişir bu sorduğunuzun cevabı kimi 4 yavru verir kimisi 6 yavru verir belki de bakarsınız 2 yavru bile olabilir. :gulumseme:

peki yavrular çıktıktan sonra tekrar kuş ne zmn yumurtlar[hr]
bi de ben oğlumla gelin hanımı işte 1 yıl kadar sonra falan ayırmak zorunda kalsam kralda ne gibi değişiklikler olur

Hülya

New member

Bu da kuşa göre değişir ama şöyle bir şey söyleyeyim senede 3 defa yavru alınabiliyor güzel bakımla :gulumseme:

bu sohbet krala yaradı galiba gelin mevzusuna sıcak bakmaya başladım :gulumseme: bu teşekkür kral adına teşekkür ederizzzz :gulumseme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...