burun deliklerinin kızarması ve tıkanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aramik

New member

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: burun deliklerinin kızarması ve tıkanması

Hırıltı Aksırma Tıksırma Vs varmı?? Eger varsa

TERRAMYCİN (Teramisin) Kullan 3 gün ...
Soğuk algınlıklarını ve buna bezer belirtileri .kızarıklık,nezle, aksırma etc.tedavi için kullanılan geniş kapsamlı antibiyotiktir.Gözü İçinde İyi gelir... 3 gün bunu Kullandıktan Sonra...1 2 günde vitamin takviyesi yap..

Enigma

New member

SERHAT' Alıntı:

Soğuk algınlıklarını ve buna bezer belirtileri .kızarıklık,nezle, aksırma etc.tedavi için kullanılan geniş kapsamlı antibiyotiktir.Gözü İçinde İyi gelir... 3 gün bunu Kullandıktan Sonra...1 2 günde vitamin takviyesi yap..
bizim kuşta buna benzer görünüyor burnu şiş ve kırmızı değil sadece tıkanık gibi, sayıklama-hırıltı benzeri gibi sesler çıkarıyor, vitamin olarak ne önerirsiniz bide çubuk kraker yediriyoruz bazen, zararı olur mu ?)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

Enigma' Alıntı:
SERHAT' Alıntı:

Vitamin olarak Avivit Öneririm, Krakeri tavsiye etmiyorum kimyasallarla yapıştırıldıgı için zararlı.

bizim kuşta buna benzer görünüyor burnu şiş ve kırmızı değil sadece tıkanık gibi, sayıklama-hırıltı benzeri gibi sesler çıkarıyor, vitamin olarak ne önerirsiniz bide çubuk kraker yediriyoruz bazen, zararı olur mu ?)

Vitamin olarak Avivit Öneririm, Krakeri tavsiye etmiyorum kimyasallarla yapıştırıldıgı için zararlı.

Enigma

New member

TERRAMYCİN ile beraber mi kullanalım verdiğiniz vitamini yoksa sadece vitamini kullanmak yeterlimi olur ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

serdar73mavi' Alıntı:
kuş kendini zorladığında sıktığında burnu kızarır mı
Kendini Zorladgını Nasıl anladınız.

oyun oynarken bi kaç kere aksırdı burnu epey kızardı oyun oynarken mi zorladı yordu kendini anlamadım bi de babam yakaladığında elinde tuttu bıraktığında burnu kırmızıydı

Hülya

New member

Hiç dikkat etmedim ama olabilir :gulumseme: sen yinede gözlemle belki de soğuk algınlığı vardır burnunda akıntı falan var mı ?

akıntısı yok uzun sürmedi kızarıklığı ama kan gelicek gibi kızardı sıktı kendini galiba epey korkuttu beni şimdi keyfi yerinde durgun değil kızarıklık yok iştahımızda gayet iii

Hülya

New member

serdar73mavi' Alıntı:
akıntısı yok uzun sürmedi kızarıklığı ama kan gelicek gibi kızardı sıktı kendini galiba epey korkuttu beni şimdi keyfi yerinde durgun değil kızarıklık yok iştahımızda gayet iii
Aman maşallah o zaman :gulumseme: Allah daim etsin :angel:

yaa benim aynı şikayetlerim var kral eşimin örgüleriyle ipleriyle şişlerle oynamayı çok seviyo ancak aksırdıktan sonra her seferinde burun delikleri kızarıyo sizin kuşlarınızda da bu oluyo mu yoksa bi sıkantı mı var kralda

Hülya

New member

serdar73mavi' Alıntı:
yaa benim aynı şikayetlerim var kral eşimin örgüleriyle ipleriyle şişlerle oynamayı çok seviyo ancak aksırdıktan sonra her seferinde burun delikleri kızarıyo sizin kuşlarınızda da bu oluyo mu yoksa bi sıkantı mı var kralda
Tüylere karşı alerjisi vardır belki, onlarla oynamasına izin vermeyin belli bir süre.Gözlemlemeye devam edin.Ben örgü iplerinin tüylerinden dolayı olduğunu düşünüyorum.

büyük ihtimal alerji çünkü başka problemimiz yok:-/ bi de bu aralar çok ötüyo önceden ötmediği zmn aralıklarında da bile ötüyo neden olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...