Burnuna su kaçmış olabilir mi?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba,

Paşa 4 aydır bizde ama iki buçuk yıldır başka birisindeydi bu gün banyo yaptırdım ama yukarıdan ılık su bıraktım yavaş yavaş ve çokta yoğun bir şekilde su atmadım ideal şekilde damla damla. Banyo yaptıktan sonra havluyla yavaş sürtmelerle ıslaklığı aldım. Yarım saat oldu ve kurudu. İnternetten bir kaç yorum okudum. Burnuna su kaçma muhabbeti meselesi ötmesinde bir sıkıntı yok ötüyor eskisi gibi ama çok korkuyorum yapabileceğim bir şeyler var mı önerileriniz nedir?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Hocam iyi günler olsun. Kanatlıların bir çoğunda kulağa veya burna su kaçma durumları riskli olabilmektedir. Özellikle sultanlarda burundan ziyade kulağına su kaçma durumları ölüme sebebiyet vermekte. Size önerim eğer sultanınız bir kaba su koyupta kendi kendine banyo yapıyorsa bırakın kendi haline eğlensin. Olaki yapmıyorsada daha önce kullanılmamış bir fıs fıs alırsanız uzaktan bir kaç defa sıkarak banyo yaptırabilirsiniz. Yinede burnuna veya kulağına su kaçmaması için dikkat etmekte fayda var. Attığım fotoğraftaki gibi bir fısfıs işinizi görecektir. İyi günler dilerim.
BF673812-B391-40DB-8CD7-F5378AD7F453.jpeg

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Hocam iyi günler olsun. Kanatlıların bir çoğunda kulağa veya burna su kaçma durumları riskli olabilmektedir. Özellikle sultanlarda burundan ziyade kulağına su kaçma durumları ölüme sebebiyet vermekte. Size önerim eğer sultanınız bir kaba su koyupta kendi kendine banyo yapıyorsa bırakın kendi haline eğlensin. Olaki yapmıyorsada daha önce kullanılmamış bir fıs fıs alırsanız uzaktan bir kaç defa sıkarak banyo yaptırabilirsiniz. Yinede burnuna veya kulağına su kaçmaması için dikkat etmekte fayda var. Attığım fotoğraftaki gibi bir fısfıs işinizi görecektir. İyi günler dilerim. Ekli dosyayı görüntüle 773
Çok teşekkür ederim hocam. Bir sıkıntı yok gibi duruyor Paşamızda... Davranışları yine eskisi gibi. Karpuz kestim şimdi onu yiyor. Cahilliğime geldi işte. Şükür bir aksilik çıkmadı.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Çok teşekkür ederim hocam. Bir sıkıntı yok gibi duruyor Paşamızda... Davranışları yine eskisi gibi. Karpuz kestim şimdi onu yiyor. Cahilliğime geldi işte. Şükür bir aksilik çıkmadı.
Estağfirullah keşke herkes sizin gibi kuşlarının üstüne titrese sürekli ilgilense eksiğini gediğini tamamlasa. Duyarlılığınız için teşekkür ederim .