Bunlarda Benim Sultanalrım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kunal87

New member
Cvp: Bunlarda Benim Sultanalrım

Aramıza hoşgeldiniz
Kişisel bilgilerinizi doldurabilirseniz sizi daha iyi tanırız.

Kuşlarınıza gelince ikisininde sadece ötüşünden anlaşılabilir.

Hankotsu

New member

Sürekli oturdugum odaya koydum.Ben onlara bakınca tüm işlerini bırakıp bana bakıyolar.Sesde çıkarmıyolar öyle bakışıyoruz.Bakmayı kesince devam ediyolar yem yiyip su içmeye.Oyun oynamıyolar pek acaba bir sorunmu var ?

Mehmet

New member

her hangi bir sorun oldugunu düşünmüyorum ama fazla sesli ortamlarda bulundurma egitim vereceksen :super:

xTHRee

New member

Sultanınızın birisi Cinnamon Pearl Dişisi, Diğeri Lutino. Lutinolarda mutasyonundan dolayı cinsiyet tahmini çok düşük orandadır. Sanki bana Lutinonuzda dişi gibi geldi.[hr]
Ayrıca tünekleriniz plastik ve çok ince. Bu durum sultanlarınızın ayaklarında mantar oluşumuna neden olabilir. En önemlisi tırnak sağlığı açısından tehlike arz ediyor. Tırnakları çabuk ve düzensiz uzar. Tüneklerinizi kalorifer borusu kalınlığında ( yani ayağını bastığında arka parmağı ile ön parmağının şekli yandan baktığınızda yarım daire olmalı ) ahşap tüneklerle değiştirmeniz faydalı olacaktır. Tavsiyem dut dalından yapılmış tüneklerdir.

Hankotsu

New member

Cinsiyetlerinin pek önemi yok nası olsa üretecegimi pek sanmıyorum.Sadece isim koymak için sormuştum.2 side dişi diyorsunuz sagolun.Bugün pazar oldugundan yarın dediginiz kaınlıktaki tünekleride alıcam çok sagolun....

xTHRee

New member

Rica ederim. İşin en eğlenceli yanı yavru büyütmektir :) Bunuda söylemeden edemeyeceğim ;) ( Zorlukları olsada!)[hr]
Unutmadan Lutinonuzun kesin dişi olduğunu söylemedim. Böyle bir yanılgıya kapılmayın. Ben resimlerden kendi tahminimi söyledim ( Lutinolar tüy renginden cinsiyet ayrımı çok çok zordur. Hatta bazı özellikler dişiye ait özellikler gibi görünsede nadirde olsa erkek olma olasılığıda oluyor )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...