Buğday çimlendirmem.

AhmetŞ

Active member
Merhaba arkadaşlar perşembeden beridir çimlendirmeye bıraktığım buğdaylarım bu gün yeterince çimlendiğini gözlemlemem sonucunda artık Çakiye sunmanın vaktinin geldiğini düşündüm, fotoğraflarınıda sizlerle paylaşmak istedim,

Çimlendirme ile ilgili @Mehmet Kardeşimizin konusuna teşekkür ederim :)

meltemsen

New member
Cvp: İlk Buğday çimlendirmem.

yararlı sanırım buğday yemesi vede yerse bende deniyim Güzel görünüyorlar doğrusu sultanınıza afiyet olsun :)

AhmetŞ

Active member

şu an kafesin dışında şarkılar söylüyor inş. yer tüylerine ve bağırsak simdirim sistemlerine çok faydalı umarım yer :)

Serkanvna

New member

darktorm3nt' Alıntı:
şu an kafesin dışında şarkılar söylüyor inş. yer tüylerine ve bağırsak simdirim sistemlerine çok faydalı umarım yer :)
benimkilerin önüne koca bir tabak koysam yok demeyecekler. veridiğim zaman hepsini bitirene kadar başından kalkmıyorlar. eminim ki sizinki de yiyecektir.

AhmetŞ

Active member

2 saat oldu koyalı daha lokma almadı. darısını yiyip kenarda dinleniyo şu an inş. severde hergün yaparım ona...

partekt

New member

Arkadaşlar Buğday çimlendirmesini normal yemle beraber mi veriyorsunuz ? Yoksa ayrı bir şekilde mi biraz bilgilendirirmisiniz ? Bende yapmayı planlıyorıum.

AhmetŞ

Active member

partekt' Alıntı:
Arkadaşlar Buğday çimlendirmesini normal yemle beraber mi veriyorsunuz ? Yoksa ayrı bir şekilde mi biraz bilgilendirirmisiniz ? Bende yapmayı planlıyorıum.
Normal yem ile karıştırmadan cimlen me sonrasında cimlenmis buğday susuz şekilde verilmeli çünkü buğday çok çabuk küfleniyor ve bu da kuşunuza zararlı olur.
[hr]
sahinsahiner' Alıntı:
ahmet abii bende normal yemlere yapıom bu işlemi bakalım nolacak :D

maykicam

New member

ben sürekli buğday çimlendirmesi veriyorum biraz yeşillenince veriyorum hemen sürekli onu yiyor çok nadir dal darı yiyor günde 3-4 öğün buğday çimlendirmesi bi öğünde iyice çimlendikten sonra yeşil kısmını veriyorum bayıla bayıla da yiyor çok fazla buğday çimlendirmesi vermenin bi zararı olur mu acaba

Vinka

New member
Ellerinize sağlık harika olmuş, bunu kuşunuza tek seferlik mi hazırlıyorsunuz, fazla kalanı nasıl saklıyorsunuz?

Bir de bu çimlendirmeyi normal kuru paraket yemle harmanlayıp mı veriyorsunuz?