bu habere inanamayacaksınız :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahir

New member

İngilizce öğretmenleri!
Avustralya'da ağaçların tepesinden garip İngilizce kelimeler duyuluyor... Nedeni ise tüm bilim insanlarını şaşırttı.
Yolda yürürken yanıbaşınızdaki ağacın tepesinden garip kelimlere duysanız ürpermez misiniz? Avustralya Müzesi'ne bu konuda sayısız şikayet geldi. Avustralyalılar yolda yürürken ağaçların tepesinden garip aksanla konuşulan İngilizce kelimeler duymaya başladılar..
Bilim insanları da kolları sıvadı ve bu gizemi araştırdı. Ancak buldukları cevap son derece sıradışıydı...

Papağanlar birbirlerine İngilizce öğretiyorlardı...

Herşey evcil hayvan olarak kafeslerde bakılan papağanların İngilizce öğrenmesi ile başladı. Bunlardan bazıları kafeslerden kaçmayı başardı. Özgürlük günleri başlar başlamaz da ilk iş doğal yaşam ortamlarındaki arkadaşlarına İngilizce konuşmayı öğrettiler...

Müzedeki bilim insanları bu papağanların yavrularının da büyük bir olasılıkla anne babalarından İngilizce konuşmayı öğreneceklerini düşünüyorlar. Papağanların sıklıkla kullandıkları kelimeler ise "Merhaba"... (Ntvmsnbc)

==> Bu haber akşam Gazetesini web sitesinden alıntıdır http://www.aksam.com.tr/ingilizce-ogretmenleri--68100h.html

bugrahan

New member
Cvp: bu habere inanamayacaksınız :D

ingilizce öğretmenimiz."ingilizce çok önemli bir dil,hayatınızın her yerinde karşınıza çıkacak..bütün dünya öğrendi siz daha ciddiye almadınız.." demiştide inanmamıştım:D:D:D
gerçektende çok ilginç...belki ilerde anlaşırız bunlarla:D

acemi

New member

Kuş kuşa ingilixce öğretiyor ve diğer kuşlar öğreniyorda benim çocuklar neden ingilizce konuşamıyor:m08:

mahir

New member

vallaha ya bende öğrenemedim bu kuşlar benden dahamı akıllı diye düşünüyorum bazen :D :D + rep istiyorum canım çekti :D

Hülya

New member

mahir' Alıntı:
vallaha ya bende öğrenemedim bu kuşlar benden dahamı akıllı diye düşünüyorum bazen :D :D + rep istiyorum canım çekti :D
Bir +rep senden kıymetli mi verdim gitti :) güzel habermiş bir kuş kadar olamamışım bende helal olsun onlara..

bugrahan

New member

aslında kaçan papağanın kendi dilinde iletişim kuracağını düşünmüştüm..ama ingilizceyi bilmek şart sonuçta:D

Konuşacak kadar evcilleşen bir kuşun doğal ortamda da ayakta kalabilmesi, hatta kendisine eş bulup eşine kur ötüşü olarak öğrendiği kelimleri sergilemiş olması ve yavrularının da bu kelimeleri ebeveyninden öğrenmiş olması çok güzel. Yaşayabilmesinin muhtemelen en büyük sebebi avustralya kıtasında kedilerin çok az olmasına ve zaten evrim süreci tarafından oranın şartları için yapılandırılmış olmasına borçludur. Kuşlarda da kalıtımsal hafıza olmuş olsaydı ne kadar ilginç olurdu. Doğar doğmaz "selam" vs diyen yavrular düşünsenize :) evcilleştirmek vs yalan olurdu. Neyse enteresan bir haber, paylaştığın için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...