bu bilgi doğru mudur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorkem87

New member

mahir

New member
Cvp: bu bilgi doğru mudur ?

evet öyleymiş baya araştırdım kafam şişti artık :D ama yine araştırıyorum
güzelce yıkancak ve kuruyunca verilcek diye okudum :D

Bir rivayet var hesapta geçmişte ıslak yeşillikler bazı sultanların boğazına yapışmış ve ölümüne neden olmuş. Fakat gerçeklik oranı nedir ne değildir benimde bir malumatım yok. Ben sebzeleri yıkadıktan sonra azcık suyunu silkeleyip veriyorum. Ölen boğazına takılan bir sultanım olmadı. Belki başka kuşlarda bir soruna neden oluyordur fakat sultanlarda olduğunu ya da olacağını kendi tecrübelerimce sanmıyorum.

gorkem87

New member

Elaman' Alıntı:
Bir rivayet var hesapta geçmişte ıslak yeşillikler bazı sultanların boğazına yapışmış ve ölümüne neden olmuş. Fakat gerçeklik oranı nedir ne değildir benimde bir malumatım yok. Ben sebzeleri yıkadıktan sonra azcık suyunu silkeleyip veriyorum. Ölen boğazına takılan bir sultanım olmadı. Belki başka kuşlarda bir soruna neden oluyordur fakat sultanlarda olduğunu ya da olacağını kendi tecrübelerimce sanmıyorum.
bende kuşlarda ishal yaptığını bi yerde okumuştum. bugün aklıma takıldı niye ishal yapsın ki diye .
verdiğim cevap için teşekkür ederim. kurulamak için bir sürü kağıt havlum ziyan oluyordu :f10:

mahir

New member

gorkem87' Alıntı:
Elaman' Alıntı:
bende kuşlarda ishal yaptığını bi yerde okumuştum. bugün aklıma takıldı niye ishal yapsın ki diye .
verdiğim cevap için teşekkür ederim. kurulamak için bir sürü kağıt havlum ziyan oluyordu :f10:
:D :D :D :D :D :D

gorkem87

New member

bide seni hazır bulmuşken bi soru daha sormak istiyorum. hangi konuydu bilmiyorum ama birisi ben bebe bisküvisi vermem içinde şeker falan var kuşlarımın gözlerinin kör olmasını göze alamam yazıordu. ben iki kuluçka dönemi yaşadım ikisindede haftanın 3 günü yumurta maması verdim bunun içindede bebe bisküvisi koydum bi sorun yaşamadım. ama o konuyu okuyunca bi tuhaf oldum gerçekten bebe bisküvisinin içindeki şekerin kuşları kör etme gibi bi etkisi varmı?

gorkem87' Alıntı:
Sabunlu su falan içiriyor olsak ishal yapar diyelim fakat içtikleri normal sebzenin üstündeki su.Zaten tüm canlılar gibi bu gariplerim de su içiyor. O yüzden birşey olmaz bence. Bir akıllı ortaya bir laf atmıştır sabzenin üstündeki su suçlu konumuna düşmüştür. Yine de herkesin sorumluluğu kendine :f10:. Fakat sevinme :D sultanın varsa kağıt havluların ziyan olmaya devam edecek emin ol :D

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Sebze Zaten Sulu Üstündeki su parcacıkları ile yeyince vucuda cok su almış oluyo cıvık sıcıyor olay bu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...