boş-dolu yumurta ayırd etme...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
arkadaşlar...sıkca karşılaşılan boş yumurta sorununda.boş yumurtayı ayırt etme yöntemi...

eküçük el fenerine kağıttan rulo takılarak kontrolü yapılabilir. Karanlık bir ortamda yapılacak bu işlemde yumurtaya mümkün olan en az düzeyde müdahele edilmemeli ve yumurta ani ısı değişikliklerinden korunmalıdır. El fenerinin yaydığı ısı dahi yumurtanın gelişiminde olumsuz etki edebileceğinden kontrol son derece hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Yumurta içerisinde yukarıda sağda yer alan resimdeki gibi kılcal yapılar ve koyu bir alan gözüküyorsa yumurta döllüdür ancak soldaki gibi ise yumurta dölsüzdür ve yuvadan alınarak papağanların tekrar çiftleşmesine olanak sağlanmalıdır.

Cvp: boş-dolu yumurta ayırd etme...

Teşekkürler.Benim çift papağanım yok ama sonuçta bir gün olacaktır.Bu tür bilgileri önceden öğrenmek daha iyi olur yine teşekkürler.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Bununla İlgili Sabit Konumuz Vardı. Tazelemiş olduk iyi oldu Teşekkurler Bugrahan :)

yakamoz33

New member

Teşekkür edrim paylaşım için. Çok iyi oldu bu konu kısa sürmesi iyi olur demişsiniz bir yumurtayı kontrol kaç saniye sürmeli?

Hülya

New member

yakamoz33' Alıntı:
Teşekkür edrim paylaşım için. Çok iyi oldu bu konu kısa sürmesi iyi olur demişsiniz bir yumurtayı kontrol kaç saniye sürmeli?
Siz kuşlarınıza daha kavuşmadan üretim uzmanı olacaksınız herhalde :)

yakamoz33

New member

Aslında biraz öyle oldu:gulumseme: bunun en önemli sebebide aldığım muhabbet kuşlarında yaşadığım tecrübesizlik. Hata yine bende fazla bir araştırma yapmadan kuş sahibi olmaya kalktım. Şimdi aynı hataya düşmek istemiyorum. Okuldan ayrı kalan vakitlerimde sık sık siteye girip bilgi edinmeye çalışıyorum siz değerli arkadaşlarımdan:f10:

Hülya

New member

yakamoz33' Alıntı:
Aslında biraz öyle oldu:gulumseme: bunun en önemli sebebide aldığım muhabbet kuşlarında yaşadığım tecrübesizlik. Hata yine bende fazla bir araştırma yapmadan kuş sahibi olmaya kalktım. Şimdi aynı hataya düşmek istemiyorum. Okuldan ayrı kalan vakitlerimde sık sık siteye girip bilgi edinmeye çalışıyorum siz değerli arkadaşlarımdan:f10:
Sizi tebrik ediyorum araştırma yaparak evcil sahibi olmak herkesin yapacağı şey değildir.Ne mutlu evcillerinize çok bilgili bir sahipleri olacak. :f10:

yakamoz33

New member

Teşekkür ederim:gulumseme: elimden geldiğince bilgilenmeye çalışıyorum. Yeterki evcillerime faydalı olayım onlar sağlıklı olsun ben mutlu olayım:gulumseme:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

5 6 günlükken belli olmaya başlar..

Hay ALLAH ben bu konuya bir sayfa uzunluğunda mesaj yazdım explorerin azizliğine mi uğradım şimdi :dodgy:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız

Elaman' Alıntı:
Hay ALLAH ben bu konuya bir sayfa uzunluğunda mesaj yazdım explorerin azizliğine mi uğradım şimdi :dodgy:
Gecmiş Olsun Abi :D

BU forumun mod ve yöneticileri böyle zaten yazıyoruz yazıyoruz siliyosunuz oynamıyorum küstüm :ban::aglama::konudisi: Artı olarak canım bilgisayarım+Net bağlantım ve içerisinde kullandığım browserıma selamlar!...:pissed:

yakamoz33' Alıntı:
Abi heckerlar sanırım siteye müdahale ediyor:kanas:
:1silah:
Zaten ne olsa zavallı hacker'lardan buluyorlar, yok efendim scarlett johansson'ın telefonunu hackleyip nude resimlerini çalıp nete dağıtmışlar vs vs töbe töbe hacker ismini düşürdükleri konuya bak yav...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...